4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Általánosságban valamiféle széles spektrumú antibiotikum kezelést javasolnék, de a pontos diagnózishoz és kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie. Jól tették, hogy elkülönítették, mert bár kis eséllyel lehetséges szervi oka a tüneteknek, de valószínűbb valamiféle fertőzés, aminek pontos okozóját székletminta, esetleg vér elemzés mutathatná ki.
Kedves Kérdező! Normális lehet, hogy sokat alszik a kiskutya (pláne kánikulában). Ha a hasmenése fennáll, vissza kellene vinni az állatorvoshoz. Itt fognap a táplálásról is részletes felvilágosítást adni.
Sajnálom, de a kép alapján egyik kérdésére sem lehet megfelelően válaszolni. Egy kölyökkutya esetében, ha nem ismertek a szülei, néhány hetes korban szinte lehetetlen megmondani, hogy mi lesz belőle. Ahogy az idő telik-múlik, és egyre jobban kezd majd kialakulnak, úgy lesznek a érdései egyre jobban megválaszolhatóak.
Ha egy macskánál az alapvető vegetatív funkciók (evés, ivás, ürítések) működnek, jó a kedve, élénk a viselkedése, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Amit leírt, és ami most az Ön problémája, az viselkedési zavar, vagy változás, aminek sokféle oka lehet. Egy biztos: ez nem fertőző jellegű gond, nem kell tehát a másik cicát félteni tőle. Vannak macskák, akik nagyon önérzetesek tudnak lenni, és nem szeretik, ha macerálják őket, csak akkor, ha ők is így akarják éppen.
Kedves Kérdező! Nem írja kutyája nemét. Amennyiben szuka kutyusról van szó úgy vérvizsgálatot valamint hasi ultrahangvizsgálatot javasolnék következő lépésként, amennyiban kan kutyája van, úgy a nemi szervek részletes vizsgálata kellene, ami magában foglal egy hasi ultrahangvizsgálatot is.