4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Ha elkezdtél gondoskodni róla, természetes, hogy Budapesten is te leszel a gazdája. Ha erre nincs lehetőség,feltétlen keress neki új tulajdonos,mielőtt elköltöztök,nehogy ismét utcára kerüljön. Egészséges macska megtanul tisztálkodni. Ha ezt nem teszi,feltételezhetően beteg. Vidd állatorvoshoz!
Legvalószínűbb valamilyen vírus-, vagy baktériumfertőzés, de a pontos diagnózishoz mindenképpen állatorvost kell felkeresnie. A baktériumfertőzések antibiotikumokkal legtöbbször jól kezelhetők. A vírusfertőzésekkor legfontosabb az immunrendszer támogatása. Ilyenkor bőséges folyadékbevitelre van szükség. A madarak szívesebben fogyasztják a friss vizet, ezért azt legalább naponta szükséges cserélni. Az ivóvízbe keverve pozitív hatásúak a vitaminkészítmények és más immunerősítők. Fontos a fertőzött állomány megfelelő karanténozása. A vírusftörzsek közt van olyan, amelyik csak a gyengébb egyedeket ölik meg, de ilyenkor is fenn áll a veszélye, hogy a túlélők még sokáig vírushordozók maradnak.
A tapasztalt köhögés hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni (ez utóbbi nélkülözhetetelen pl. az ebben a fajtában elég gyakori légcsőszűkület kiderítésében).
Mindebképpen javasolnám az orvosi kezelést, mert a fényképeken nem sok látszik, egyébként bakteriális fertőzésnek tűnik, de tüzeesebb kivizsgálást ígényelne, szóljon az llátó állatorvosnak a vizsgálet előtt, hogy most nem , de mikor lesz várhatőan pénze, így válllja-e a vizsgálatot. Üdv
Feltétlen keressen fel állatorvost! Lehet mandulagyulladás, gyomorprobléma vagy akár stressz-alapú is. Meg kell keresni az okát, amit házilag és/vagy ilyen formában nem lehetséges...