4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Feltétlen egy kivizsgálást javasolnék, vigye állatorvoshoz kedvencét! Szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre, de jó lenne egy bronchoscopiás vizsgálat is... Ezeknek ismeretében talán könnyebb lenne a megfelelő kezelés kiválasztása.
Üdvözlöm! Szerintem ez valami gomba, vagy baktérium fertőzés lehet. Azonnal specialista orvoshoz kell vinni, de addig is Betadine oldattal ecsetelje a sebeket!
Kedves Tamás! Én semmilyet! Gyógyszert ajánlani a kezelőorvosnak kell, mégpedig a kutya állapota, a betegség súlyossága, a jelenlegi egészségügyi státusza, és még sok egyéb tényező alapján. Ezt nem lehet helyettesíteni internetes tanácsadással, mert abból akár kooly baj is lehet. Nem beszélve arról, hogy az itt szóba jöhető gyógyszerek szinte mindegyike receptköteles, és a használatuk folyamatos állatorvosi felügyeletet igényel (bármikor kialakulhatnak mellékhatások). Úgyhogy, azt javaslom, keresse fel a kutya eddigi orvosát (pl. azt, aki megállapítota, hogy csípőizületi diszpláziája van), vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy állatorvost, akiben megbízik.
Himlő esetében több egyed is fertőződött volna az eltelt időszakban. Ha ez nem következett be, úgy valóban egyedi elváltozásról lehet szó. Hogy ez most biztosan szemölcs-e, inkább személyesen, az állatorvosának kellene diagnosztizálni.
A kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.