4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Azt gondolom, hogy röntgen-felvételt kellene készíteni az elváltozásról, az nagyban előrevihetné a kezelést.
A csípőizületi diszplázia (és a vállizületi is) genetikailag öröklődő betegség, amelyeknek a kialakulását a táplálás nem befolyásolja lényegesen. Ha a kutyájának a szülei diszpláziásak voltak, akkor nagy az esély arra, hogy kialakul a betegség, és ezen sem a csonterősítő, sem más táplálási "trükk" nem fog tudni segíteni. A mai modern kölyöktáplálásban a csonterősítő adása egyébként is elavult módszernek számít. A kutyatápok megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazzák a csontfejlődéshez szükséges anyagokat, így ilyenkor nincs is szükség külön kiegészítésre. Hagyományos, házi kosztoltatás mellett lehet reális szükség rá, de sokan (így én is) a porok és tabletták helyett a természetes csontfélék etetését részesítik előnyben.
A gyógykezelés előtt alaposan ki kell tisztítani a füleket, ami feltétlen állatorvosi feladat. A megfelelő készítményt is tőle kaphatod csak meg,amivel már otthon is kezelheted a cicád.
Vizeletvizsgálat, Vérvizsgálat, ultrahang, Üdv
Törés esetén rögzíteni kell a lábat, legegyszerűbb két hurkapálca és ragasztószalag segítségével. Ha nem áll el a vérzés az nyomókötéssel kellene leszorítani. Ezt olyan állatorvos is elvégzi, aki nem specializálódott madarakra.