496. A kutyád nem csirke, ne etesd gabonával
Ergo: nincs szüksége gabonára. Sokkal inkább fehérjére, húsra - hiszen ragadozó állatról van szó. Próbáld meg ezt figyelembe véve kiválasztani kutyád eleségét!
Ergo: nincs szüksége gabonára. Sokkal inkább fehérjére, húsra - hiszen ragadozó állatról van szó. Próbáld meg ezt figyelembe véve kiválasztani kutyád eleségét!
A helyes táplálkozás kialakítása és a megfelelő mozgás biztosítása mellett fontos, hogy figyelmet fordítsunk kis kedvencünk szájápolására is.
Kell hozzá egy hím és egy nőstény, kis romantika és nyugodt környezet. Ha mindez megvan, párzanak, a nőstény vemhesül és kisvártatva megérkeznek a csemeték. A részletekért kattints.
Legyünk zsír újak, korszerűek, csinosak és a korábbinál is jobban szerethetők – mondta a fejlesztési igazgatónk, és ezzel kezdetét vette a háziállat.hu átvarrása. Beérett a gyümölcs, itt a ropogós eredmény!
Elég agresszív gekkók mind gondozójukkal, mind a hímek egymással, de könnyű tartásuk és gyönyörű színük miatt mégis ajánlható kezdőknek is.
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
A kan kutyák ivartalanítása után ugyan maradhat néhány hímivarsejt a járulékos nemi mirigyekben és az ondóvezetőben de ez általában nem elégséges egy vemhesség kialakításához. Az álvemhesség pedig később szokott jelentkezni.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Üdvözlöm! A leírtak alapján van valami gond az biztos! Javaslom vigye gyorsan el specialista állatorvoshoz!
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak