5006. Nyári kutyás sport: szörf kutyával
Ausztráliában így sportolnak nyáron a kutyák és gazdáik. Videón három hullámlovas.
Ausztráliában így sportolnak nyáron a kutyák és gazdáik. Videón három hullámlovas.
A nagy sikerű Hard Dog Race versenysorozat szeptemberben lehetőséget biztosít a kisgazdiknak is egy nagyszerű kutyás megmérettetésre, élményre és mókázásra. Másodszorra kerül megrendezésre a Hard Dog Race Junior, mely a 8-14 éves kutyaszerető és sportos gyermekeknek nyújt egy igazán különleges élményt.
A Balaton élővilágával és annak kutatásával ismerkedhetnek meg az érdeklődők a MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézetének pénteki nyílt napján Tihanyban - közölte a szervezet tudományos főmunkatársa az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-óta választja meg az év madarát. 2019-re három hosszú csőrű „szurka-piszka” faj: a gólyatöcs, a gulipán és a nagy póling közül választhat a lakosság az egyesület honlapján 2018. július 23-ig.
Az ELTE Etológia Tanszékén működő Családi Kutya Program kutatói kimutatták, hogy a 8 hetes kiskutyák képesek egy új feladat megoldását megtanulni az emberektől, és felnőtt fajtársaiktól egyaránt.
Ez a kutya kezdeti dominancia megnyilvánulása amelyet fokozhat a láncon tartás okozta stressz. A láncon tartott kutyák nevelésével nem foglalkozom mert az általam képviselt nevelési elmélet és gyakorlat csak a fajnak megfelelő tartási körülmények között tartott kutyákra vonatkozik. Az állatvédelmi jogszabályok határeseteinek vagy be nem tartásának problémája esetén nem várható el a kutyától, hogy ne fejezze ki valamilyen viselkedési formában tiltakozását.
Ilyen tünetek alapján sokféle lehetőség is szóba jöhet, mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a kutyát! Enélkül semmi érdemlegeset nem lehet mondani.
A szivacsszűrő jó neki és fel lehet tölteni az akváriumát, Ha sűrű magas növényzet van benne a tetejére fel tud ülni pihenőzni. A szivárgást szilóval (pl. FBS) meg lehet szüntetni csak legyen a felület száraz és zsírtalan.
Kedves Győző! Igazán sajnálom ami a cicával történt. Sajnos korrekt választ a kérdéseire nem tudok adni. A halál okának megállapítására nem a találgatás, hanem a kórbonctani és esetleg kórszövettani vizsgálat adhatott (volna) választ.
Fontosnak tartanám, hogy röntgen-felvétellel lokalizáljuk a probléma forrását. Ettől függ ugyanis, hogy van-e további kezelési lehetőség, vagy mindent kiaknázott a Kolléga. Amennyiben túlsúlyos a kutyus, a fogyasztása elengedhetetlen.