5011. Kullancscsípés: így védd meg a kutyádat, macskádat
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Több mint 50 év után először születtek vadon foltos erszényesnyestek (Dasyurus viverrinus) Ausztráliában - írta a BBC News hétfőn.
Szeretnénk bemutatni a nemzeti parkban azokat az állatokat, amelyek korábban itt éltek, részei voltak a természetnek. A növényevő nagyemlősök közül ilyen az európai bölény.
Nincs egy hónapja, hogy az IKEA háziállatoknak szánt kollekciója debütált a hazai üzletekben, egy terméket máris kénytelen visszahívni, mert balesetveszélyes.
Találtunk egy egyszerűen kivitelzhető mégis szuper ötletet, mellyel benti cicádat kényeztetheted: fekhely az ablakban. Videó>>
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! Mindenképp meg kellene mutatni egy egzotikus végzettségű szakállatorvosnak, egy ún. szemfestéssel ilyenkor megnézik, hogy a szaruhártya vagy bármi egyéb sérült e a szemén. Általában szemcseppet vagy szemkenőcsöt szoktak adni, amivel 1-2 hétig kenni kell naponta többször. Addig ha van otthon körömvirágtea akkor abból kellene főzetet készíteni és vattapamaccsal áttörölni. Azonban fontos lenne mielőbb orvoshoz menni, mert minél hamarabb kezelni kezdik, annál biztosabb, hogy megmarad a látása. Ha csak a szem körüli bőr sérült akkor lehet, hogy elegendő otthon kezelni körömvirágteával. Fontos, hogy a kamilla ilyenkor nem jó, mert nagyon szárít. Ha a malacok valóban egymásnak okozták a sérülést, akkor sajnos külön kell választani őket. De a tengerimalac társas lény, egyedül tartani nem lehet, így külön-külön kellene nekik megfelelő társat találni. Jobbulást a malackának!
Üdvözlöm! Először is ő nem campbell törpehörcsög, Magyarországon nincs már campbell, kereskedésbe nem is voltak. Hibrid dzsungáriai törpehörcsög. Ez a szemcsepp sajnos nem jó neki. Tobrex-et szoktak hörcsögnek felírni szemcseppnek. Illetve a kamilla szárító hatású, nem szabad szemre tenni. Mindenképp antibiotikum kellene neki. Merre laktok? Horcsoginfo.hu oldalon van fent egy hörcsögökhöz értő orvosos lista, nézd meg kérlek. Ha tudsz lépj be a hörcsög imádók csoportba, hátha valaki tud segíteni fuvarral! Mindenképp kéne lássa orvos! :(
Üdvözlöm! Valószínüleg bakteriális szájrothadása lehetett, ilyenkor nem esznek. Emelni kell a hőmérsékleten, ez esetben: 32 C is lehet nappal. A farkában a zsírtartalék pont erre van kitalálva, majd visszaszedi, amikor már el kezd normálisan enni.
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.