5041. A barcsi tacsik megmentőre várnak
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Egy csikó életét követi végig a születéstől kezdve Török Zoltán Vadlovak - Hortobágyi mese című lenyűgöző természetfilmje. Érdemes rászánni a bemutatóra ezt a másfél percet!
Bár büszkék lehetünk arra, hogy Közép-Európában nálunk él a legtöbb példány ebből a nagytestű, dekoratív madárból, azonban a fent említett állomány töredéke - 1300-1600 egyed - járja már csak a pusztákat.
Dr. Fodor Kinga állatorvost kérdeztük, hogy otthoni környezetben miként tudjuk kedvenceik bundáját megtisztítani, és a lakást minél inkább állatszőr-mentesen tartani.
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.