5041. A barcsi tacsik megmentőre várnak
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Egy csikó életét követi végig a születéstől kezdve Török Zoltán Vadlovak - Hortobágyi mese című lenyűgöző természetfilmje. Érdemes rászánni a bemutatóra ezt a másfél percet!
Bár büszkék lehetünk arra, hogy Közép-Európában nálunk él a legtöbb példány ebből a nagytestű, dekoratív madárból, azonban a fent említett állomány töredéke - 1300-1600 egyed - járja már csak a pusztákat.
Dr. Fodor Kinga állatorvost kérdeztük, hogy otthoni környezetben miként tudjuk kedvenceik bundáját megtisztítani, és a lakást minél inkább állatszőr-mentesen tartani.
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Mindképpen vizsgáltassa ki állatorvossal! A fogyás nem jó jel.
Lehetséges hogy álvemhes de az is lehet hogy méhgyulladása van. Mindenképpen meg kellene vizsgáltatni hogy kiderüljön mi a baj és hogy szükség esetén időben megkezdődhessen a gyógykezelés. Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Igen, utalhat. Cukorbetegség és a Cushing szindroma egyik tünete lehet. Szintén előfordul, ha szteroidot kap injekcióban v. tablettában pl ízületi v. gerinc betegség miatt. Kérjenek egy vér labor vizsgálatot, de egy rutin vizeletvizsgálat tesztcsíkkal a vizeletben is kimutatja a cukrot diabetesz esetén. Cukorbeteg kutyák Mit egyen egy cukorbeteg kutya? Minden századik kutya diabéteszben szenved
Üdvözlöm! Egy felnőtt szakállas agámának minimum 80 x 40 cm alapterületű terrárium kell. Legfőképpen ha hím az egyed, akkor elérheti a testhossza farokkal együtt az 50 cm-t. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát? Hogyan gondoskodjunk egy szakállas agámáról? Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Elsőként azt kell tisztázni, hogy különneműek-e, mivel párzásra az azonos neműek is hajlamosak, ha nincs más lehetőségük. Ha külön neműek, akkor több probléma is állhat a háttérben. Lehet szervi probléma, gyulladás, ami a tojásképzést akadályozza, de meg is ehetik a madarak a tojást. Amennyiben a tojónak megduzzad a kloáka környéke a párzások után, az jelzi a tojásképződést. Az egészséges tojásrakásához ásványianyag készítmény álljon a madarak rendelkezésére. hemavit Gold FEDER díszmadaraknak hemavit Gold NEST - díszmadaraknak