501. Lóvizsgálat - tüdő, fog, patkó
Dr. Kukla Miklós a Kutyavári rendelő állatorvosa a Reggeliben bemutatja, hogyan és milyen eszközökkel vizsgáljuk a lovat, továbbá beavat a patkolás rejtelmeibe. Nézd meg videón!
Dr. Kukla Miklós a Kutyavári rendelő állatorvosa a Reggeliben bemutatja, hogyan és milyen eszközökkel vizsgáljuk a lovat, továbbá beavat a patkolás rejtelmeibe. Nézd meg videón!
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.