5081. Fél a kutyád a tűzijátéktól? Így nyugtasd meg
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
A Háziállat.hu magazin több mint 2 millió látogatója 2018-ban az alábbi társállatokat választotta kedvenceknek. Kutya, macska, és kisemlős toplista következik.
A szavazásban győztes gólyatöcs, egyik szép régi nevén - a székigólya, hosszú lábával és csőrével, fekete-fehér színével valóban miniatűr fehér gólyához hasonlít.
Hűvös erdeink egzotikus megjelenésű kétéltűjét, a foltos szalamandrát választotta a MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya az év kétéltűjének 2019-ben. Hazánk egyik legtetszetősebb, rendkívül fotogén kétéltűjére napjainkban számos veszély leselkedik.
Rövidebb ideig élnek az elhízott kutyák, mint normális testsúlyú társaik egy brit kutatás szerint.
Kedves Kérdező! Otthon is le lehet vágni a körmöt, ha az elferdülés fokozódik, mutassa meg állatorvosának. Dr.Puskás Gábor
A képek alapján azt gondolom hogy a herezacskón egy körülírt gennyes bőrgyulladás van. Ezt helyileg antibiotikumos szerekkel kell kezelni,ha ez nem elég akkor szisztémásan is kell néhány napig antibiotikumot adni.Persze ez azért már nem házi feladat,fel kell keresni egy állatorvos kollégát.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben azonnal állatorvoshoz kell fordulni!! Látatlanban nem lehet segíteni balesetet szenvedett állatokon. Bolhásság, allergia... erre való az inernetes tanácsadás, nem traumás esetekre.
Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.De természetesen nem várhatjuk el kiskutyánktól, hogy csakis száraztápot egyen. Szükségük van a kutyáknak változatosságra is. Ez azt jelenti, hogy adhatunk kiskutyánknak főtt csirkehúst, halat (szigurúan szálkamentest), főtt rizs, pelyheket, főtt zölsdégféléket. Az étrend változatossá tételeként adhatunk kutyakonzerveket, amiből szintén nagy a választék,bár a konzervek nedvességtartalma igen nagy és a tápértéke nem túl magas. Adhatunk kedvencünknek nyers zöldségféléket, almát, paprikát, gyümölcsöket. Szívesen el fogják fogadni. Édességet soha ne adjunk kiskutyánknak,szervezetének nincs szüksége erre. Természetes körülmények közt a kutya nem fogyaszt tejet. Szervezetük a tejcukrot nem emészti meg és ez hasmenéshez vezet. Jobb táplálási mód a kölyköknek készült tejpótló tápszer, amit felnőtt kutyáknak is adhatunk. A legfontosabb, hogy friss víz mindig legyen a kutyánk előtt főleg, ha száraz táppal etetjükőt!!!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok