5081. Fél a kutyád a tűzijátéktól? Így nyugtasd meg
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
A Háziállat.hu magazin több mint 2 millió látogatója 2018-ban az alábbi társállatokat választotta kedvenceknek. Kutya, macska, és kisemlős toplista következik.
A szavazásban győztes gólyatöcs, egyik szép régi nevén - a székigólya, hosszú lábával és csőrével, fekete-fehér színével valóban miniatűr fehér gólyához hasonlít.
Hűvös erdeink egzotikus megjelenésű kétéltűjét, a foltos szalamandrát választotta a MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya az év kétéltűjének 2019-ben. Hazánk egyik legtetszetősebb, rendkívül fotogén kétéltűjére napjainkban számos veszély leselkedik.
Rövidebb ideig élnek az elhízott kutyák, mint normális testsúlyú társaik egy brit kutatás szerint.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gazdi! Ez nagyon általános kérdés, ez függ a kutyától (mekkora a kutyus , milyen a szeme állapota stb), illetve természetesen állatorvosi rendelőnként is változhat az ára. Érdemes lenne több helyen is megkérdezni, de látatlanban sehol nem fog árajánmlatot kapni.
Kedves olvasó! Több ok is lehetséges, egészen biztosat vizsgálat után lehetne mondani. Ha van lehetősége orvoshoz vinni, akkor sokat lehetne előrelépni a biztos diagnózis felé. Enélkül egy széles hatás spektrumú antibiotikumos kezelést javasolnék. Mivel antibiotikumról van szó ezért a kiíráshoz állatorvoshoz kell fordulni, mivel csak recept ellenében tudják majd odaadni a szert állatpatikában
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha újra meglátogatják a doktornőt, ugyanis ő látta milyen volt a sérülés... Ahogyan leírta, az valószínűleg normális gyógyulási folyamat, de azért megnyugtatóbb lenne, ha szavatott szem is látja...
Kedves gazdi! Előfordulhat, hogy idegrendszeri problémáról van szó (ha biztosan nem bolhás vagy férges a cica). El kellene vinni állatorvoshoz, hogy pontos diagnózist kapjanak.