5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Kedves Nikolett! Jó lenne tudni, hogy a cica köhögése száraz vagy hurutos, hogy mikor köhög (napszakhoz, mozgáshoz, evéshez, iváshoz köthető-e)! Első lépésben próbálja ki a STODAL szirupot napi 1 mokkáskanálnyi mennyiségben egy héten át. Ha nincs javulás, akkor egyedileg kell a legmegfelelőbb szer(eke)t megkeresni számára. Ehhez mindenképpen kérje homeopata állatorvos segítségét, aki egy részletes állapotfelmérés és az esetlegesen szükséges egyéb vizsgálatok elvégzése után célzottabb kezelésben tudja részesíteni a cicát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv)
A leírtak alapján cirkovírus aktiválódhatott a madár szervezetében. Madarakra specializálódott állatorvosnak kellene megmutatni. A tollképződést "A" és "E" vitaminik, aminosavvak segítik elő. Az orvosi konzultáció azért is szükséges, mert tollképződési zavart egyaránt okozhat vitaminok, nyomelemek hiánya, mint túladagolása. Cikovirusról többet>>
Az etető és itató edényeket a kalit oldalára kellene rögzíteni, az ülőrudakat az edények mellé, úgy, hogy azokról kényelmesen elérje az eleséget a madár. Műanyag ülőrúd helyett természetes faágat kell használni, mivel ebből még más problémák is adódhatnak. Az ülőrúd vastagságát az határozza meg, hogy a madár legalább 1/3 részben, legfeljebb 2/3 részig átérje a lábujjaival a karmok végéig. A hinta most inkább csak zavaró, gátolja a szárnyhasználatot. Két ülőrúd kerüljön be a lehető legtávolabb egymástól, úgyhogy a kalit oldalrácsozatán ne törjön a faroktoll. Kis madár, nagy igények: mekkora legyen a kalitka? Mi legyen a madár kalitkájában? Kalitka vagy volier legyen a madár otthona?
Az állatpatikákban többféle nyugtató hatású gyógyszert lehet kapni de sajnos ezek hatása nem mindig kielégítő. A biztosabban ható gyógyszerek receptkötelesek hiszen ezek pontos adagolása elengedhetetlen. A szükségesnél kisebb mennyiségű nyugtató nem hat megfelelően a túladagolás pedig nagyon veszélyes állapotot eredményezhet. Ezért azt javaslom hogy valmelyik helyi állatorvossal beszélje meg ezt a problémát. A macskák testsúlyát le kell mérni a megfelelő mennyiségű nyugtató kiszámításához. A macskák karomtalanítása
A feltett kérdésére sajnos így nem lehet (jót) válaszolni! Elsősorban a kezelő állatorvost kellene megkérdezni, vele megbeszélni a helyzetet. Ha azonban nem érhető el, akkor másnak (így nekem is) kevés az az információ, ami rendelkezésre áll. A "némi eltérés a máj és veseértékekben" nem mond így semmit, nekem is biztosan más a "némi", és másik állatorvos is mást tekint "némi" értelmezése. Előbb-utóbb biztosan sikerül elérni az állatorvos kollégát, így javaslom, hogy keresse őt kitartóan. Olvass tovább! Homeopátia és emlődaganat: hogyan ápoljuk kutyánkat, macskánkat? Daganatos a kutyám, mit tegyek?