5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Ha aggódik a cicáért, vigye el őt egy rendelőbe, mert így nem lehet diagnosztizálni és gyógykezelni sajnos.
Kedves Alexandra! Egy műtét előtti vérvizsgálat mindenképpen csökkenti az altatási kockázatot. Ez a sétálás közbeni orraesés nehezen értelmezhető számomra pláne hogy nem tudni hogy ez egyszeri, többszöri vagy állandó zavar-e? Olvass tovább! Mennyibe kerül az ivartalanítás 2020-ban?
Általánosabb kontextusban csak annyit tudok válaszolni, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen mértékű a cica légcsövének a szűkülete. Akkor is ez a diagnózis, ha a szűkület mértéke nagyon minimális, és akkor is, ha erősen beszűkült a légcső átmérője. Nem tudom, hogy milyen vizsgálat(ok) alapján született meg ez a diagnózis, de egy 6 hetes cica esetében eleve olyan kicsi a légcső átmérője, hogy azt nagyon nehéz viszonyítani. Az sem mindegy, hogy aki ezt megállapította, mennyire gyakorlott, mennyi ilyet látott már, stb... Én azt gondolom, hogy várni kell(ene) még egy kis időt, Egy- másfél hónap múlva már sokkal jobban meg lehet majd ítélni, hogy mi a helyzet. De lehet, hogy addigra már régen el is felejtik ezt a mostani állapotát. Olvass tovább! Milyen költségekkel jár egy kiscica?
Szia! Ivarzik. 4 hetes koruktól ivarzanak, ilyenkor inkább ne simogasd ott, mert ez nem jó neki. Az ivarzás miatt van szaga ilyenkor. Facebookon lépj be a hörcsög imádók :) csoportba. Ott sok hasznos tanáccsal látunk el. Horcsoginfo oldalán meg sokat olvashatsz róluk még :) A tüzelésről itt is olvashatsz bővebben: Szíriai hörcsögök tenyésztése
Kedves Gazdi! Első kérdésem az lenne, hogy a kan kutya megfelelően szocializált-e? Tehát, más kutyákkal megfelelő-e a kapcsolata, nem támadja őket, stb. Ha van ilyen probléma én nem új kutyát hoznék, hanem a jelenlegivel kezelném a problémát először. Azt, hogy egy kutya domináns nem a neme dönti el, az én szuka kutyám pl jóval dominánsabb más kutyáknál (pedig kistestű) illetve nem szabad keverni az agresszió és a dominancia fogalmát, mert az utobbi egy hasznos tulajdonság szemben az elöbbivel. A gazdának nem falkavezérnek kell lennie, hanem egy erős és következetes vezetőnek, aki képes kontrollálni a kutyáit. Erre vannak módszere, és pont ezeket oktatják a jobb kutyasulikban, tehát a kan kutyával valószinüleg ilyen suliba kellene elmenni. A kan kutyák nem mindig veszik figyelembe, hogy egy kölyök milyen nemű, főleg ha rosszul szocializáltak, ilyenkor várható "durvább konfliktus" is, ami akár a kölyökkutya súlyos sérülésével is járhat. Én az ön helyében a fentiek alapján átértékelném a helyzetet, és elöbb a kan kutya dolgát rendezném, és csak aztán vállalnék be másik kutyát. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája