5131. Április 15-től állatbarát hely a MOM Park
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Ugrálóvár helyett szalmavár, hordólovaglás és tehénfejés, kiscsirkék, kiskutyák és kisbárányok – így fest az ország gyerekbarát mezőgazdasági rendezvénye. Ha szereted a háziállatokat, ott a helyed 2019 május második hétvégéjén Hódmezővásárhelyen.
Bécs kedvenc pihenőhelyén a Duna-szigeten öko és olcsó módszerrel nyírják a füvet: egy birkanyáj végzi a karbantartást.
Magyar kutatók a vízi ökoszisztémák táplálékhálózati modelljeit elemezve arra keresik a választ, mely fajok halászatával milyen mértékben sérül az ökoszisztéma, vagyis melyik hal mennyire "fontos" a tengeri életközösség számára.
A prüszkölés lehet akár enyhébb fokú macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz eldönteti, hogy nátha vagy allergia. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.
Üdvözlöm, Sajnos ez olyan tipikus kérdés, amit így interneten keresztül nem lehet megválaszolni. Lényeges lenne egy alapos vizsgálat, hogy fény derüljön arra mi a teknős problémája. Amit leír biztosan nem normális. Üdvözlettel -Schütz ÉVa
Valamilyen a párjával összefüggésbe hozható változás vagy esemény lehet a kiváltó ok. Maga nem sokat tud tenni, inkább a párja. Ő adjon enni a macskának, játszon a macskával, kényeztesse jutalomfalatokkal, stb.
Kedves Kriszti! Ha még nem szült meg a nyuszi akkor vidd orvoshoz, mert túlhordja a piciket. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek. A 34 napnál hosszabb vemhességnél a túlhordott nyulak szintén halva jönnek a világra. Ez nagyon rövid intervallum, azonban az állatorvos oxitocin injekciót adva a világra tudja segíteni a Piciket. Ne izgulj, az első vemhesség elég gyakran nehézséget okozhat a hobbinyusziknál. A fészekrakás is elmaradhat- azonban az én tapasztalatom, hogy ellenben a húsnyulakkal- a törpenyuszik az ellés előtt közvetlenül végzik el a fészeképítést. Ebben segíthetsz is neki, hogy kialakítod a fészket... Írj majd kérlek hogy sikerült az ellés.:) Szép Napot Gabi