5131. Április 15-től állatbarát hely a MOM Park
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Ugrálóvár helyett szalmavár, hordólovaglás és tehénfejés, kiscsirkék, kiskutyák és kisbárányok – így fest az ország gyerekbarát mezőgazdasági rendezvénye. Ha szereted a háziállatokat, ott a helyed 2019 május második hétvégéjén Hódmezővásárhelyen.
Bécs kedvenc pihenőhelyén a Duna-szigeten öko és olcsó módszerrel nyírják a füvet: egy birkanyáj végzi a karbantartást.
Magyar kutatók a vízi ökoszisztémák táplálékhálózati modelljeit elemezve arra keresik a választ, mely fajok halászatával milyen mértékben sérül az ökoszisztéma, vagyis melyik hal mennyire "fontos" a tengeri életközösség számára.
Kedves Gazdi! több hibát is elkövetett, a macska ugyan ivarérett lesz 8 hónaposan, DE Legkorábban akkor tenyészérett, amikor már lezajlott néhány ivarzási ciklusa!! Tehát nem azonnal, az első ivarzásnál!! Cukros tej??? a legnagyobb hibák egyike!! cukros, és/vagy vízzel hígított tehéntejjel (ún. feles tejjel) való itatás, ami több ok miatt is kifogásolható. Először is, a tehéntej alapból nem jó a macskának a tejcukor miatt, arról nem is beszélve, hogy kristálycukornak semmi keresnivalója nincs egy macska életében. Macska tejitatás >> Ajánlott az állatorvos mielőbbi felkeresése, elvesztheti a cicákat...
A kiváltó ok lehet a szeparációs stressz (egyedüllét) vagy a területbirtoklás.Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb.) Ha mégis besikerült, amilyen gyorsan csak lehet, takarítsuk fel a vizeletet enzimatikus szagsemlegesítő anyaggal. UV fényben könnyen észrevehető a vizeletfolt. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni. Az ivartalanítás 90%-ban segít a jelölő vizelés megszüntetésében. Az ivartalanításig pedig, a feromon tartalmú spray (Feliway) nyugtatóan hat a macskákra, segít megakadályozni, hogy a macska bizonyos helyeket megjelöljön. Ennek az anyagnak az üzenete „béke és szeretet” ellenben a jelölő vizelés „tűnj innen” üzenetével.
Kedves Gazdi! Kevés az információ: mennyi idős a cica, milyen az egészségi állapota, kinti/benti, ivartalanított, a tisztálkodás során lenyelt macskaszőrt rendszeresen kihányja-e, mit eszik stb? Ezeket egyszerűbb lenne a kezelő állatorvossal megbeszélni. Üdv Viola
Kedves Gazdi! Megteheti, hogy kipróbálja az említett homeopátiás szereket, melyeket már több patikában is be tud szerezni. Pl.: Gazdagréti Gyógyszertár. Ha ez nem segítene, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni kedvence számára a legmegfelelőbb szer(eke)t. Egyébként is, ha még nem használt ilyen készítményeket, ajánlatosabb lenne szakember segítségét kérnie. Az egyedi terápia összeállításához fontos ismerni a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Azt javasolom keresse fel korábban a kollegát, ne várjon jövő hétig. Nehéz így a billentyűzet mögül megítélni mitől lehetett, legalább egy fotót kellene róla látni... Szerintem nem kell aggódni, meg fog oldódni a probléma.