5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz, mert ilyen fiatal korban a folyadék- és elektrolitháztartás sokkal könnyebben felborul, vagyis a kölyökkutyák sokkal hamarabb kiszáradnak, mint a felnottek. Jobb esetben csak enyhe torokgyulladás vagy gyomorrontás, "bezabálás" okozza a tüneteket, de elofordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertozés áll a háttérben. Ha az oltási programot is csak most kezdik majd el, akkor a kutyájuk még nem védett pl. a Parvo vírusokkal szemben.
A leírtak alapján azt látom, hogy eddig csak ún. tüneti kezelés történt, ilyen-olyan gyanúk alapján, de sajnos nem derült még ki pontosan az, hogy mi is okozza a hallójárat visszatérő megbetegedését. Amíg ezt nem sikerül valakinek (pl. a 4. állatorvosnak) kideríteni, addig tartós javulás, netán végleges gyógyulás nem várható. Ez lenne a cél, keresni kell olyan állatorvost (rendelőt, szakrendelést), ahol erre irányuló vizsgálatokat tudnak végezni.
Nem írta, de fontos lenne tudni, hogy tényleg rühösségről van-e szó. Hogyan állpították meg? A pontos diagnózishoz uyganis kaparékmintát kellene venni a bőrről és legalább mikroszkópos vizsgálatot kellene végezni első körben. Ha ez negatív lenne, akkor lehet, allergia vagy egyéb bőrprobléma. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak a cicát!
Idegen tárgyak lenyelése után közvetlenül 1-2 órával hánytatással el lehet távolítani a kutyák gyomrából a lenyelt dolgokat (kivéve, ha ezek éles tárgyak, maró hatású anyagok). Paraffin olaj adásával segíteni lehet a kiürülését. Ha gond van, az alábbi tünetek tapasztalhatók az idegen tárgy elfogyasztása után 1-2 nappal: hányás, hasmenés, majd a széklet hiánya, étvágytalanság, hasi fájdalom, púposított testtartás, stb. Ekkor ajánlatos azonnal orvohoz fordulni.
Ha a bélsár lágy és nyálkás, ez vastagbél eredetű hasmenésre utal. Hasmenés esetén érdemes diétás eleséget adni a kutyának, amely könnyen emészthető. Erre a célra sokféle gyárilag összeállított táp kapható az állatorvosoknál.Ha mindezek ellenére sincs javulás, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség (pl. bélsárvizsgálat, vérvizsgálat).