5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Kedves Gazdi! Sajnos az a rossz hírem van, hogy a kutyust mindenképpen meg kell mutassa állatorvosának, mivel először diagnosztizálni kellene a problémát, amihez laboratóriumi vizsgálatok szükségeltetnek (bőrkaparék, hormonvizsgálat, esetéeg allergia diagnosztika stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves gazdi! Állatorvoshoz kellene vinni a madarat!A csőrtúlnövésnek számtalan oka van. Előfordul, hogy a csőr abnormálisan áll, egy kicsit eláll (szemmel alig láthatóan) ami hatására előfordul az ún. keresztbenővés, mikor mind a két csőrkáva túlnő! A csőr rendellenes állását kézzelnevelés, korábbi angolkór, esetleg rühatka okozhatja) Rendszerint mégis a felső csőrkáva szokott túlnőni, aminek az oka a rendszertelen elhasználódás! A csőrtúlnővés elkerülése érdekében a madaraknak sok rágcsálnivalót és szépiacsontot biztosítsunk! Papagájokkal foglalkozó állatorvosok >>
Azt kérdezi, Kedves kérdező, hogy mit gondolok? Nos, azt gondolom, hogy ha ennyi állatorvos, ennyiszer látta, vizsgálta a cicáját, sőt, komoly gyógyszerekkel kezelték is, akkor több ezer km távolságból én mit tudnék mondani úgy, hogy csak az ön (hosszú) leírását olvastam. Nem tudok mire gondolni. Gyógyszereket pedig szintén nem javasolhatok látatlanban. Sajnálom!
Az akvárium a halakkal, vízinövényekkel, különböző tereptárgyakkal, világítással és a szűréstechnikával egy olyan zárt rendszert képez, melyben minden igyekezetünk ellenére a különböző bomlástermékek időről-időre felhalmozódnak, és ezzel negatívan befolyásolják azt a kényes egyensúlyt, melyet megpróbálunk fenntartani.Alapvető tévhit az, hogyha áttetsző a víz, egészséges az akvárium. Sokan mennek be a díszállat-kereskedésekbe azzal, hogy "algásodik az akváriumom, és nem értem miért" és mikor a szakeladó a vízcserék gyakoriságáról érdeklődik, legtöbbször azt a választ kapja, hogy kb. egy éve csak utántöltik a medencéből elpárolgott vizet. Pedig ha kicsit belegondolunk, az a rengeteg káros anyag (nitrát, ammónia, foszfát stb.) ami a halak ürülékéből, a gyakori túletetésből és az egyéb bomlástermékekből származik, nem párolog el a vízzel együtt, hanem folyamatosan halmozódik az akváriumban (leginkább a talajban, ahonnan a szűrők nem képesek kiemelni). Eleinte amíg nem túl telített a víz, a káros anyagok egy részét feldolgozzák a növények, és lebontják a már fentebb említett baktériumok. De egy idő után a rendszer telítődik, és ilyenkor jelentkeznek az algák; tehát bátran kijelenthetjük, hogy az algásodás egyik fő oka a vízcsere elmaradása.A másik fő ok a megvilágítással függ össze. Általában a zöld színű algák a sok, a barnák a kevés fény hatására jelennek meg. Általános irányelvként elmondható, hogy napi 10óra mesterséges megvilágítás 0% természetes fény mellett optimális lehet. Persze nem kell pánikba esni, ha az üvegen és a tereptárgyakon vékony hártyaként alga jelentkezik, hiszen egy kis alga teljesen természetes egy vízi élőközösségben, és jó néhány halfaj (pl: xipho, molli, algaevő harcsa stb.) szívesen falatozik ebből a természetes táplálékból. Másrészt ezek az algák mechanikus úton könnyedén eltávolíthatók különböző direkt erre a célra gyártott díszállat-kereskedésekben beszerezhető eszközökkel (pengés-és mágneses algakaparók stb.), de jó szolgálatot tehet akár egy másra még nem használt dörzsis mosogató szivacs is.
Jesszusom! Azonnal állatklinikára a ciácával, rettenetes kínokat élhet át!!! http://hungaropet.com/medvetallatklinika/