5181. Veszélyes kutyatápot vont ki a forgalomból a Fressnapf
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A Fressnapf már levette az áruházak polcairól a terméket, a vásárlóknál lévő, a megadott azonosító adatokkal ellátott eledeleket visszaveszik az üzletekben.
A szúnyogszezon mindig komoly kihívást jelent a felelős kutyatartóknak, hiszen a szúnyogok csípése által terjedő szívférgesség már nálunk is szedi áldozatait. Most különösen fontos a megelőzés, hiszen a késő tavaszi és kora nyári csapadékos időjárás miatt ellepték a szúnyogok az országot! Ha nyaralunk, vagy csak kirándulunk kedvencünkkel, a pihenés mellett a veszélyekre és a szúnyogcsípésekre is érdemes odafigyelnünk.
Ritka esemény történt a Miskolchoz közeli Mályi természetvédelmi egyesület madármentő állomásán csütörtökön, szalakótafiókák keltek ki tojásaikból - írja sajtóközleményében a Bükki Nemzeti Park.
Három binturong (Arctictis binturong) született a Szegedi Vadasparkban, a Délkelet-Ázsiában őshonos cibetmacskafaj kölykeit már a látogatók is megfigyelhetik - derül ki sajtóközleményükből.
Megszökött egy 2,7 méter hosszú kockás piton egy cambridge-i házból, a rendőrség keresi - írta a BBC hírportálja.
Vizsgáltassa meg állatorvossal. Lehet,hogy a könnytermelése csökkent. Azt kezelni kell.
Azt javasolom hogy a hasnyálmirigy enzimjeinek mennyiségét nézessék meg - vérből kimutatható - hogy megfelelő-e az emésztés. Ha hasnyálmirigy elégtelenség van akkor a hiányzó enzimeket pótolni lehet és kell. Ha a sonka nem nagyon fűszeres akkor nyugodtan eheti. A hasnyálmirigy-gyulladás és a cukorbetegség 14 éves cicámnál körülbelül 1 éve fennálló hasmenésre és ritkán hányásra nem találják a gyógymódot
A véleményem az, hogy ezt a kutyát tovább kellene vizsgálni, illetve a helyzetet alaposan kell értelmezni. Nem mindegy például, hogy csak egyetlen nyirokcsomó van megnagyobbodva vagy több, vagy az összes. Fontos a vérvétel és a vérkép alapos értelmezése és a citológiai mintavétel és szövettan is. Azt javaslom hogy mutassa még a kutyát más állatorvosoknak is. Limfóma (nyirokcsomó megnagyobbodás) a kutyáknál A kutya nyirokcsomó-betegsége: nyirokcsomó-gyulladás, nyirokcsomó-duzzanat A kutya limfóma kemoterápiával sikeresen kezelhető
Vizsgálat nélkül nem lehet diagnosztizálni. Ha váladék van az orrában, szükség lehet antibiotikumra. Házilag próbálkozhat a gyerekeknek való Acc 100 granulátummal, az ivóvízbe szórva. Még sok-sok kérdés-válasz tüsszögő macskával kapcsolatban>>
Kedves Gazdi! A bűzmirigy gyulladás hátterében legtöbbször az áll, hogy a mirigy váladéka nem tud rendszeresen, kellőképpen kiürülni. Ennek több oka is lehet: 1. Anatómiailag szűk a mirigy kivezető nyílása. Ez - úgy gondolom - ebben az esetben kizárható, hisz' eddig csak kétszer fordult elő vele probléma. 2. Túl lágy az állat bélsara (esetleg gyakran hasmenéses), és így az távozása közben nem tud megfelelő masszáló hatást gyakorolni a mirigyre, hogy annak tartalma is kiürüljön a bélsárral együtt. Erről nem írt, így ezt nem tudom megítélni, hogy okozhatja-e a problémát. 3. Oka lehet még a bűzmirigy nem megfelelő ürülésének a rendszeres szociális hatások hiánya, azaz, ha napi rendszerességgel nem találkozik a kutyus a fajtársaival, aminek következtében a mirigy egyfajta "bénult" állapotba kerülhet. Erről sincs információm ... A terápiához szükséges homeopátiás szer(ek) kiválasztása is a fenti ok(ok) megtalálásától függ elsősorban, ill. lényeges szempont még, hogy a bűzmirigy manuális kiürítésekor milyen jellegű (szín, szag, állag) váladék ürül. Ezek fényében talán már érthető, hogy az Ön által választott Silicea CH9 lehet, hogy jó, de lehet, hogy kedvencének teljesen más szerre lenne szüksége. Javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a szakma szabályai szerint ki tudja választani a legmegfelelőbb homeopátiás szer(eke)t a kutyus részére. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 20 928 4425. U.i.: A homeopátiás golyócskákat kis vízben feloldva kell az állat szájába juttatni. Beadás előtt és után legalább 20-20 percig ne egyen, ne igyon a kutya. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései