516. Bajor hegyi véreb
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
Azt eddig is tudtuk, hogy léteznek olyan terápiás kutyák, akik lelki sérült vagy értelmileg akadályozott emberek életét teszik szebbé. Most azonban egy kutatás rávilágított arra, hogy szorosabb értelemben vett egészségünkre is jó hatással vannak négylábú barátaink.
Ahol folyamatosan kaphatók kutyakölykök olcsón, ott valószínűleg szaporítóval állunk szemben, aki elsősorban megélhetési célból, felelőtlenül "gyártja" a kutyákat. A felelősségteljes tenyésztő nem ilyen.
Nagyon sokféle módon sérülhetnek társállataink. A sérülések következtében sokszor gyulladások, tályogok, testűri vérzések vagy gyulladásos folyamatok alakulhatnak ki. Érdemes keletkezésük szerint sorra venni a sérüléseket, mivel ellátásuk, súlyosságuk megítélése is e szerint történik.
A hidegek beálltával kiemelten fontos, hogy az állatvédők ideiglenes befogadó családokat vagy végleges örökbefogadókat találjanak a gondozásukban lévő kis testű kutyák számára. Kérjük, hogy csak olyanok jelentkezzenek, akik valóban megfontolták a befogadást, így a kutya türelemmel és szeretettel való beilleszkedésének minden feltételét biztosítani tudják és kívánják.
Hogy egy kutya meddig szülhet még biztonsággal, az elég egyedi elbírálást igényel. Ha volt korábban kölyke, akkor még 6-7 évesen is szülhet. Ha nem volt még kismama, akkor 3-4 éves kora után már ne szüljön. A tüzeléskor megduzzad a péra, vércseppek jelennek meg (néha nem) és laborvizsgálattal is lehet igazolni.
Alapjáraton is hányhatnak a fiatal, habzsoló kutyák. A megfázás és légcsőgyulladás ezt még inkább fokozhatja. Ettől függetlenül nem tudnék nyugodtan lefeküdni este, ha nem javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, nehogy másról legyen szó! :)
A büdös száj oka gyakran az ínygyulladás és a fogkövesség. Persze látatlanban nem lehetek biztos semmiben. A fogkőleszedés ára változó, az állatorvosukat kell megkérdezni, hogy mennyi és kell-e egyáltalán. Egyébként minden altatással járó beavatkozásnak vannak kockázatai. Mindig mérlegelni kell, hogy ezek felvállalhatók-e. A játszási szokások miatt pedig nem kell aggódni. Ő egyszerűen ilyen!
Nagyon sok dologra kell figyelni. Pár száz oldalas könyvek szólnak a dologról. :) Szóval ezt itt nem részletezném. Csak annyit, hogy oltások, féreghajtások, vizitek a dokinál, és a tanácsait mindig meg kell fogadni. Ivarérett kb. 6-7 hónapos kortól lesz a fiú, de a lánnyal előtte is összejöhet, véletlenül. Talán 2 hónaposan azért még nem... de innentől kezdve külön kell őket zárni tüzeléskor, hacsak nem szeretnének kicsiket.
Szerintem irány az orvos. Valószínűleg csúnya, idült, gennyes külső hallójárat-gyulladása van a kutyusnak! Alaposan és szakszerűen ki kell tisztogatni és kezelni megfelelő fülcseppekkel! Otthon ilyen súlyos állapotban már nemigen lehet mit tenni.