5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
El kellene menni állatorsvoshoz és feltárni az okokat! DE az Encephalitozoon cuniculi nevű egysejtű parazitával való fertőződés során a fertőzött egyedek vizeletével ürített és abból szájon át felvett fejlődési alakok különféle szervekbe, főleg a vesébe és az idegrendszerbe jutnak, ahol elszaporodva okoznak károsodást. (A kórokozók már az anyaméhben megfertőzhetik a magzatokat.) A fertőződés lehet tünetmentes, de egyes esetekben idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek: bágyadtság, ferde fejtartás, inkoordinált mozgás, esetleg bénulás, ritkán elhullás tapasztalható. Nagyon fontos a higiéniai szabályok szigorú betartása, mivel a már megbetegedett nyulak gyógyításának eredményessége kétséges. Nyúltenyésztés >> Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés >> Nyúlbetegségek: Myxomatozis, Fibromatózis >>
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy részletes bőrminta vizsgálatot (külső élősködő, baktérium, gomba). Ebből kiindulva kellene megtalálni rá a hatékony gyógyszert. Ezt tudom javasolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Vizsgálat nélkül nehéz lenne bármit is mondanom. Mindenképpen kellene egy labürvizsgálat. Esetleg ultrahangos vizsgálat. Ha negatívak, akkor a visíelkedészavar egyéb okát kell keresni.
A gyógyszer adagja 0,25-0,5 mg / ttkg, így egy 6,5 kg-os kutya adagja napi 1,625-3,25 mg között van, de hogy ezen belül mennyi, azt egyedileg kell beállítani. A leírtak alapján a napi 3/4 tabl. jó adagnak tűnik. A kutyájának a szívbetegség mellett még felső légúti hurutos gyulladása is van, ez sokat befolyásol az állapotán. Heveny rosszullétek bármikor jöhetnek. Gyakran kell állatorvoshoz vinni kontrollra.
Ki kellene húzatni a mozgó fogat.