5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
A szemfog egy kicsit felsértette a nyálkahártyát és a sérülés helyén elszaporodó baktériumok okoznak egy kisebb helyi gyulladást. A gyulladás csak a baktériumok elpusztulása után fog megszűnni ezért a kamilla helyett olyasmivel kell kezelni a sebet ami a baktériumok ellen is hat.Például higított betadinnal vagy bármilyen szájfertőtlenítő oldattal.
A fajta és a leírt tünetek leginkább a szőrtüsző atkára utalnak. Én még a negatív bőrkaparék lelet után is erre gondolnék, mert gyakori hogy mindenhol vannak atkák csak éppen a kaparékba nem kerültek bele. A lényeg, hogy tovább kell vizsgálni, ill. ki kell próbálni kezeléseket. A tanácstalan állatorvosra pedig egy másik állatorvos lehet a megoldás!
Kedves Ibolya! A kutyus korára való tekintettel, és a tünetek makacssága miatt erős a gyanú, hogy a köhögése esetleg szív-eredetű is lehet. Javaslom, hogy kérjen egy szív-ultrahang- és egy EKG-vizsgálatot, de legalább is mindenképpen vizsgáltassa ki alaposan kedvencét! Addig ugyanis bármilyen terápiával csak a sötétben tapogatózunk, és valószínűleg hasonló eredménye lenne az ajánlott szereknek is, mint eddig, - azaz semmi! Viszont, ha kiderül, hogy mi áll a köhögés hátterében, akkor már célzottan el lehet kezdeni a terápiát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos. Mit tegyünk, ha kutyánk köhög? Kennelköhögés: Ismét fertőz a kutyaközösségek réme
Pontos diagnózishoz érdemes lenne állatorvosnak megmutatni. A nimfákra jellemző az éjjeli "ijedős repkedés", ilyenkor beverhetik akár a fejüket is aminek következtében tünet lehet egy esetleges véraláfutás.
A kép alapján nem tudom megállapítani hogy a fityma szűkülete miatt nem tud a pénisz a helyére kerülni vagy a tasak gyulladása miatt.A fitymaszűkület műtéttel gyógyítható a tasakgyulladás ennél egyszerűbben de mindkét esetben állatorvosnak kell látnia és kezelnie. Kutya nemi szerve kint maradt