5226. Zöldszárnyú arák a Debreceni Állatkertben
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A tavaly év után, idén újra zöldszárnyú arák (Ara chloropterus) keltek ki a Debreceni Állatkertben, így már 11 példány látható a parkban.
A Csizmás Kandúr című zenés bábelőadással, mesejátékokkal és cápasulival is várják a gyerekeket a fővárosi Állatkert Holnemvolt Várában a hétvégi Meseszombaton, amelynek alkalmával a száztíz éves körhinta is kipróbálható.
Gofree, a NEO Segítőkutya Egyesület egyik legifjabb tanulója az első gluténjelző segítőkutya lesz Magyarországon. Gofree a képzés befejezésével egy 10 éves cöliákiás kislány, Emma mellett kezdi majd meg munkáját.
Kezdődik az őzek párzási időszaka, ezért fokozott figyelmet kér az autósoktól az Országos Magyar Vadászati Védegylet és a Magyar Autóklub is. Az őzek ilyenkor nappal is aktívabbak, az elütött őzek száma ilyenkor nagyon megnövekszik. De figyelemmel és a sebességhatár betartásával sok baleset elkerülhető lenne.
A macska egészségvédelme egy nagyon összetett feladat, de néhány dolog szem előtt tartásával több veszélytől is megóvhatjuk kedvencünket.
Kedves Niki! A kora miatt még nem lehet allergia vizsgálatot végezni ( csak 1 éves kortól), de elképzelhető egy baktériumos bőrgyulladás ( úgy nevezett impetigo). El kellene vinni állatorvoshoz, ahol mintát vesznek belőle és megvizsgálják a kutyust, utána meg lehet gyógyítani. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc Hasonló kérdés-válaszok impetigóról>>
Állatpatikában vásároljon idős kutyának való multivitamint. Többféle is van. Ha hirtelen csökkent az aktivitás, vizsgáltassátok meg a kutyát állatorvossal! Honnan tudhatod, hogy öregedni kezd a kutyád? Öreg kutya nem vén kutya! Külön odafigyelést igényelnek az öregedő kutyák
Elvileg a megtermékenyülés után 4 héttel már jól látható magzatok vannak a vemhes méhben.Valószínűleg ha most nem láttak akkor később sem fognak látni magzatot.Az esetleges tévedés elkerülése miatt bármikor meg lehet ismételni a vizsgálatot. Négylábú kismamák ultrahangon Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata?
Az almaecet javasolt napi mennyisége 1,5 teáskanálnyi egy 10 kg súlyú kutyának. A rekedt kutyának adható bármilyen méz talán a hársfavirág méz a leginkább javasolható. Naponta 2x1 teáskanálnyi elegendő. Ha a kutya fülén biztosan gombás eredetű az elváltozás akkor én sem a tüneteket csökkentő aloe vera kezelést javaslom hanem a gombák ellen speciálisan ható szereket. Kb 3 heti kezeléssel a gombásság teljesen megszüntethető. ALOE VERA - EZÚTTAL HÁZIÁLLATAINKNAK A kutyafüle, avagy gombás fertőzések
Ne aggódj nem lesz semmi baja- bár tény hogy a nyuszi nem tudja nem használni a lábát, de kímélni fogja. A röntgen után az orvos el tudja dönteni, hogy kap e rá esetleg rögzítést.