5331. Magyar pásztorkutyák világtalálkozója Komáromban
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A komáromi nemzetközi kutyakiállításon megalakult a Magyar Pásztorkutyák Világszövetsége, amely az öt magyar pásztorkutya fajta népszerűsítését tűzte ki célul.
A BBC arról számolt be, hogy elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában. Az Alagba (Öreg) nevű állat egy királyi palotában élt.
A franciaországi Villejust-ben rendezett 25. IRO Mentőkutya Világbajnokságon romkutatás versenyszámban a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság színeiben versenyző, Pannon Kutyás Kutató-Mentő Csapat tagja, Belényi Beatrix és kutyája, Zen lett a győztes.
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola legkisebb és legcukibb tanulói felpróbálták a hámot, amivel később dolgozni fognak, kiakadt a cukiságmérő. Nátán és Noé már most tudják milyen fontos feladatuk lesz, mikor felnőnek.
A cicáknak rendszeres belső és külső élősködő elleni kezelésekre van szükségük. Leggyakoribb külső parazita a bolha, a fülrühatka és a kullancs, belső pedig a féreg. Legjobb, ha ezektől inkább megóvni próbáljuk őket.
Tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. A táplálékot csíráztatott magvakkal teheti változatosabbá, de ebből is csak csipetnyit adva naponta. Egy-egy vékony szelet alma, vagy sárgarépa gyümölcsnek, zöldségnek tökéletesen megfelel, de ahhoz kell némi idő, hogy a madár ezeket eszegetni kezdje. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen
Mindenképpen szükség lenne egy mellkas röntgenre és lehetőség szerint egy szív ultrahangos vizsgálatra is a diagnózishoz.
Kedves Gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani, hogy vemehesült-e vagy sem. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. De több dolog miatt is ajánlott elvinni a kutyát állatorvoshoz! Először is a szuka kutya 2 éves korában lesz tenyészérett, addig nem lenne szabad fedeztetni. Nem írta, hogy mekkora volt a kan kutya, így nem tudjuk, hogy mekkorák lesznek a kiskutyák. Ha nagyobb a kutya, bizony veszélyes lehet! A kutya vemhessége egyébként (általában) 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Kedves Érdeklődő! Amit a hörcsögén tapasztal az se nem seb, se nem gombás vagy atkás fertőzés. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hím a hörcsöge (és most válik felnőtté) - bár nőstényeknél is megfigyelhető - az oldalon található szagmirigyek a "probléma" forrásai. Az, hogy ezek a mirigyek jól kivehetőek, nem jelent semmit. Sötét színű hörcsögöknél általában feketék; világosaknál jellemzően sárgásak, van, hogy a belőle távozó váladék megfesti a környező szőrszálakat. Azért harapdálja és kaparja rendszeresen ezt a területet, hogy a benne lévő sejteket a váladék termelésére késztesse, így beborítva minden tárgyat egyedi illatával, ha hozzájuk dörgölődzik. Aggodalomra semmi ok, ez mindennapos a hörcsögök világában, kezelést egyáltalán nem igényel, hiszen ez természetes folyamat. Eltűnni ugyan sosem fog, hiszen ez a hörcsöglét része. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a kutyát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.