5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Már nincs esélye a hormonális herelehozatalnak. A műtétet kb. 5 éves koráig kell megcsináltatni. A hasüregben lévő here daganatos elváltozást szenvedhet, melynek a valószínűsége a kor előrehaladtával nő.
Ezen a területen normális, hogy ilyen a bőr! Ha esetleg nőne ez a terület, akkor lehet, hogy gombásságról van szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni!
A kiskutyák védőoltásai egytől egyig nagyon veszélyes, fertőző betegségek ellen vannak. Így nem kétséges az, hogy a kiskutyát csak akkor tanácsos közösségbe (utcára, sétáltatóra, akár zárt területen lévő sétáltatóra is) vinni, amikor a védőoltások adta biztonság megvédi őt a fertőzésektől. Azt, hogy mikor lehet levinni a kiskutyát, az oltásokon kívül a helyi járványhelyzet is befolyásolja. Ebből következik az is, hogy minden egyes eset más és más elbírálás alá esik, más és más időintervallumot kell kivárni a kutyával, míg levihetjük egy-egy sétára. Azt tanácsolom ezért, hogy fogadjon szót állatorvosának és várja ki az utolsó védőoltást is és csak utána vigye le sétára! Sok sikert a kiskutya neveléséhez!
Igen, lehetséges. Lehetséges, hogy "átszokik" a kutya a szomszédhoz. Egy kis eb életében ugyanis mindig a "gazdi" a legfontosabb személy. Legtöbbször szinte "istenként" tekint rá. A kutya számára viszont az a személy a gazdi, akivel nap mint nap találkozik és gondoskodik arról, hogy ne éhezzen, ne fázzon, kapjon tőle szeretetet és adhasson is neki szeretetet. Bármennyire is igaz, hogy 7 hónapos koráig gyakran együtt voltak, azóta már sok idő telt el. Így a kis ebnek az Ön szomszédja a gazdija. Biztosan a szomszédja is szereti a kiskutyát. Ha nem így volna, nem venné észre azt, hogy átszokott a szomszédhoz.
A hal valószínűleg gombás megbetegedésben szenved. Ezt egy seb okozhatta (például verekedés). Ami nálam eddig nagyon bevált erre ellenszerként, az a "Sera aqutan" + "Sera Sera ectopur"!