5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
A korai ivartalanítás következményei kérdésében megoszlik a szakma véleménye. Én az első tüzelés előtti ivartalanítást ellenzők táborába tartozom. Véleményem szerint hajlamosabb az ilyen állat az elhízásra, hüvelygyulladásra és vizeletvisszatartási zavarok kialakulására. Utóbbi főleg nagytestű kutyákon jelentkezik gyakran. Bár igaz, hogy ez a jelenség bármilyen életkorban történő ivartalanítás után előfordulhat. Viselkedésében valóban több gyerekes vonás marad, de ez nem függ az ivartalanítás idejétől.
Ha semmilyen tünete nincs az állatkának, akkor nem valószínű, hogy elkapott valamit. Egyébként vigyázni kell rájuk, mikor betegeskedünk, mert az emberi influenza bakteriális szövődményeit könnyen elkaphatják, aminek súlyos következményei lehetnek... Degukat nem szükséges oltatni, nem tudok nekik való oltásról.
Valamilyen szinten biztos észrevehető lesz, hogy kutyát tartanak a lakásban, ez szerintem elkerülhetetlen. De gondolom, egy pár hónapos kiskutyát még egy külföldi kislány is könnyen tolerál majd. Egyébként kapható állatpatikákban Deofil nevű "szagtalanító" tabletta és különféle samponokkal és spray-kel is lehet ápolni a kutyust, persze ezeket azért módjával szabad csak alkalmazni. Kíméletes kefélést nyugodtan lehet rendszeresíteni, ettől baja nem lehet. A szőrének megfelelő samponokat (balzsamokat, hintőporokat, stb.) viszont a legjobb lenne személyesen megkonzultálni egy kutyakozmetikussal, akihez járni fognak.
Nagyon nehéz a kisbárányokat cumival felnevelni, főleg ennyit. De úgy vélem, hogy a nehezén túlvannak, pontosabban túl lennének ennyi idős korukra. Ilyen korú bárányokat már báránytáppal is fel lehet nevelni. Ami hiányzik az az, hogy a kisbárányokat/gidákat néhány hetes korban (10-14 napos kor előtt) szelén- és vaskészítményekkel kell kezelni, mert általában ezekből saját készletük hiányos és a takarmányban sincs a fejlődésükhöz elegendő mennyiség. Ezeket a készítményeket az állatorvosától kérheti és ő injekció formájában adja be az állatoknak. Ilyenkor célszerű A-, D-, E-vitamin tartalmú injekciót is beadni. Mindezekre azért van szükség, mert a legtöbb elhullást a kiskori hiánybetegségek miatti ellenállóképesség-csökkenés idézi elő. Sok sikert a felnevelésükhöz!
Szerintem a parkettától nem lenne szabad "elkopni" a szőrének. Inkább valamiféle bőrbetegségre gyanakszom - így látatlanban. Ez lehet gombásság, valamiféle parazitózis (rühösség?), esetleg más bőrbetegség. Érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.