5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Kedves Veronika! Akár nyakörvet, akár spot on cseppet használ, azok közül a nagyobb gyógyszercégek által forgalmazottakat javasolnám (pl. Foresto, Kiltix, Scalibor, Frontline és generikumai, Practic, Advantix stb.). Emellett - főleg ha ennyi kullancs van a szomszédban - akkor érdemes esténként átnézni a bundáját, és - igen - oltsa be Lyme-kór ellen. 100%-os védettség sajnos, nincs, viszont sokat segítene az Ön helyzetében a szomszéd kert rendbetétele, és egy esetleges kullancsirtás. Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Amennyiben egy napon belül eltávolítjuk a vérszívót, akkor nem valószínű, hogy bármilyen kórokozóval fertőződnénk. Ha viszont esetleg napokkal később távolítja csak el az orvos a kullancsot, addig jelentősen növeltük a várakozással az esetleges fertőzés veszélyét is. A legfontosabb szabály: amint kullancsot látunk magunkban vagy háziállatunkban, minél hamarabb távolítsuk el. Lyme-kór felismerése >>Kullancs elleni védekezés, tények és tévhitek >>
A kép alapján nehéz megállapítani, talán egy kullancs fejének beleszakadt része látható. Daganat vagy más szövetszaporulat ilyen gyorsan nem alakul ki. Rohanni nem kell vele sehova, de ha egyszer úgyis felkeresi a kollégát akkor ezt is mutassa meg majd neki. Olvass tovább! Így védhetjük meg a kedvenceinket kullancstól
Egy /elzáródott/ faggyúmirigyből kiinduló kis szövetszaporulat.Ha semmilyen zavart nem okoz akkor nem javaslom bolygatni,ha bármilyen problémát előidéz akkor el lehet távolíttatni.
Kedves Gazdi! A dünnyögés azt jelenti, hogy az orrán hangosan, náthásan veszi a levegőt? Ha szörcsög, az orrában van a probléma forrása, ennek több oka lehet. Az egyik, hogy beszippantott valamit az orrába pl. forgácsport. Másik lehetőség, hogy habzsolta az ételt, valami pici falat félrement, vagy az orrába került valami. Ezt néhány óra alatt feltüsszögi. Lehet segíteni neki: ha az orrnyílásokat picit nedves zsebkendővel megtörlöd kétszer-háromszor. A malackák orrán van egy reflexpont, ezt ingerelve tüsszögni kezdenek. Ha a szörcsögés 1 nap múlva sem szűnik meg, folyamatos, a malacka kedvetlen lesz vagy étvágytalan, akkor az orrdugulás oka megfázás. Erre nagyon figyelni kell, mert könnyen átalakulhat tüdőgyulladássá. Naponta le kellene mérni a malackát lehetőleg azonos időben, és ha egy nap alatt 20 grammot csökken a súlya, vagy a következő 7 nap múlva picit csökken a súlya, vagy teljesen megáll a fejlődésben, komoly megfázás előjele lehet a tüsszögés, és el kell vinni állatorvoshoz! (Mivel fejlődő szervezet: a malackák kb heti 20-40 grammot gyarapodnak 6-7 hónapos korukig.) Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő