5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Ha a cica szeme egészségesnek látszik, lehet, hogy már megszabadult tőle. Ha bármi rendellenességet lát, természetesen forduljon állatorvoshoz!
Ha a csarnokvíz nem folyt el, akkor valószínűleg nem a teljes rétege sérült a szaruhártyának. Regenerálódni tud, lehet, hogy pici hegsedés marad majd vissza, ami a látást önmagában nem túlságosan korlátozza. Az antibiotikumos szemcsepp mellé jó lenne valami regenerációt segítő szemcsepp. Pl. Corneregel gél.
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek egyértelműen élősködőre utalnak, a rángatózás vakarózás közben általában atkás fertőzésnél fordul elő. Az atka a bőrben él, amikor túlszaporodik, legyengül az immunrendszer, a bőrön fehér korpás felület keletkezik, amit a malacka sokszor véresre vakarhat, és ha rángatózik is, igazán fáj neki a bőre. Atka ellen a leghatásosabb, ha állatorvos ad neki Imervectin tartalmú injekciót, mert erős atkafertőzésnél gyorsabban hat, mint a cseppek. Ha egyáltalán nem tudják megoldani az állatorvost, SH Rodemectin csepp kapható vény nélkül állatpatikában. Ebből felnőtt malacnak 6 csepp az adagja, egy-egy a füle mögé, 2 a gerincére, még kettőt lehet a sebek közelébe, de nem a sebbe. A kezelést hetente egyszer meg kell ismételni legalább 4 hétig, még ha a külső tünetek elmúlnak, akkor is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő