5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Feltehetőleg külső hallójárat gyulladása van - ezért rázza gyakrabban a fejét - ami már átterjedt a középfülre is ahol az egyensúlyozó központok vannak. A hallójárat tisztítása és megfelelő gyógykezelése után az egyensúlyi zavarok is megszűnnek majd. Hallójárat gyulladás (külső fülgyulladás) Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény
Kedves Mária! Állatorvoshoz kellene vinni a madárkát, aki eldönti, gyógyítható-e Addig pedig mást nem tehet, mint mesterségesen táplálja emelt dózisú kalciumos, B és E vitaminos kiegészítéssel. Esetleg egy Vetri DMG elnevezésű immunerősítő segíthet. Lehet a bénulás előrehaladott köszvény, vagy agykárosodás tünete is.
Az ivartalanítási műtét bármikor elvégezhető, de egy 7,5 éves kutyát én még nem neveznék "öregnek". Ha jó egészségi állapotban van, nincs semmi olyan szervi elváltozása, ami miatt az altatás kockázatosnak lenne minősíthető, nyugodtan "bevállalhatja" a műtétet. Sokkal jobb most, mint mondjuk 3-4-5 év múlva, amikor például emlődaganatai lesznek az álvemhességek miatt, és akkor már szükséges lesz egy műtét. Ha nagyon körültekintő akar lenni, akkor a műtét előtt csináltasson egy kisebb kivizsgálást (pl. egy alaposabb klinikai vizsgálat + vérlabor).
Üdvözlöm! Igazából nincs jelentősége az ébredés idejének. Ha megtalálták, akkor már nem telelt. Fali gík egyébként. MIvel védett azonnal el kellene engedni. Most úgyis szép idő jön, engedjék el ott ahol találták, meg fogja oldani :)
A csőr folyamatosan nő, ezért koptatni kell. Az újabb rétegek repedezés szerű felszínt hoznak létre. Bár, mintha nem teljesen szabályosan fejlődne a kép alapján. A nagysándornak folyamatosan kell biztosítani a rágás lehetőségét, Ha van a közelben kisállatszakorvos érdemes lehet megmutatni neki. Az esetleges elnövéseket lehet korrigálni megfelelő csipesszel, ollóval, ami elősegíti a helyes csőrforma kialakítását. A papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A madár csőre: anatómia és betegségek