5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Az almacsiga legfeljebb az elpusztult halak teteméből eszik - ahogy szinte az összes hal. A felsorolt halak alapján egy nagyon vegyesen és nem igazán jól társított akváriummal állunk szemben, ha ez kis helyen magas darabszám mellett van, akkor önmagában a stressz is végezhetett a hallal vagy halakkal (azt sajnos nem írta meg, hogy milyen és mennyi hal pusztult és tűnt el), Ha semmit nem talált a hal maradványaiból, akkor az akvárium környékén is érdemes lehet alaposabban körülnézni... A felsorolt halak közül egyébként a xifók és a szumátrai díszmárnák hajlamosak a csipkelődésre illetve egyes algaevő-fajok is ilyen méretben agresszívak lehetnek, azonban ha ezek miatt pusztul el egy hal annak előjele szokott lenni, a csipkedett halon látszik a szakadozott úszó illetve, hogy bújkál, a csipkelődős halak is inkább a stressz által, mint fizikailag végezhetnek egy hallal, ezért is nagyon fontos a megfelelő társítás és az akvárium lakóinak egészségi állapotát rendszeresen ellenőrizni.
A Brachypelma vagans, vagy mexikói vöröspotrohú madárpók, azon madárpókok közé tartozik melyek a zavarás esetén (vagy bármikor mikor fenyegetve érzik magukat), az utótestükről csalánszőröket rugdosnak a támadó felé. Ezt a magatartást a külföldi hobbitársadalom "bombázásnak" nevezi. A szőrök a bőrre kerülve égető érzést, a szembe kerülve pedig gyulladást okozhatnak. Pont ezért a védelmi fegyver miatt az ilyen pókok mérge viszonylag gyenge. Az, ha az ön pókja már a teljes potroháról lerugdosta a szőrt, azt jelzi, hogy kicsit "túl sok" figyelmet szentelt neki az utóbbi időben. Ez egyébként komolyabb problémát nem okoz a póknál, a következő vedlésnél minden szőre újból meglesz majd. Tanácsként azt tudom javasolni, hogy ne nyúlkáljon ennyiszer a terráriumába, ne nézze meg naponta 20szor hogy "minden rendben van-e". A pókok (akárcsak a legtöbb hobbiállat" szereti ha békén hagyják őket.
Lehet viselkedésprobléma (tehát pszichés eredetű) rendellenes étvágy,de lehet valamilyen eddig ismeretlen szervi megbetegedés következménye is. Mindenképpen javasolnám a kivizsgáltatást. Csak néhány példa,ami miatt lehet rendellenes étvágy: vérszegénység,pajzsmirigy megbetegedés,mellékvese kóros működése,májbetegségek,emésztőenzim hiány,cukorbetegség,nem megfelelő táplálék emésztés illetve felszívódás, stb. Mindezek kiszűrésére mindenképpen kellene vérlabor vizsgálatot,bélsárvizsgálatot csináltatni.szükség esetén röntgen,hasi ultrahang vizsgálat is szóba jöhet,mert előfordulhat bélelzáródás is a kóros idegen anyag felvétel következtében. Ha szervi bajt nem találnak a cicánál,akkor a pszichés problémáját kell kezelni,aminek megállapítása nem egyszerű dolog,de van lehetőség a megoldására.
Elképzelhető hogy a viszketést próbálja így enyhíteni. Ki kell venni a cipőt és bőrre cseppenthető gomba és atkaölő szerrel kezelni.
Egyrészt a jelenség mögött az lehet hogy a kutya elkényeztetése, ´elemberesítése´ olyan hatással van a kutya dominanciájára, amelyből eredően nem tűri a testkontaktust Másrészt lehet túlzott terület-, személy-, tárgy védelem jelensége is. Csak a helyszín és a kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet érdemi tanácsokat adni.