5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
A képen látható barackarcú pasztellkék RÓZSÁSFEJŰ papagáj tolltépős. Ez a tulajdonság általában még a fészekben "öröklődik" a fiókák tollait tépő szülők rossz szokását követve. A boltban vagy a hozzáértésnek, vagy a korrektségnek voltak híján. Ha a tolltépés eredete viszkető érzésre vezethető vissza, úgy külső élősködő (tetű,atka) ellen kell védekezni. Jelenleg erre legjobb megoldás a kisállatpatikákban kapható Ivermectin light készítmény, mely kezeléshez meg kell fogni a madarat. A művelethez legjobb, ha valakinek a segítségét kéri és kesztyűt használ a megfogáshoz. Esetleg orvossal, vagy más szakértővel végezteti el.
Olvasd el alábbi cikkünket! :)
Nehéz helyzet,de érdemes megpróbálni egy feromon hatású készítményt spray vagy párologtató formájában,ami nyugtató hatású és többek között a stressz okozta jelölgetés esetén is segíthet. Állatorvosánál vagy állatpatikában érdeklődjön felőle.
Ha nem szereti a szárazat, szerintem nem tud mit tenni, ahogy olvasom, Ön kipróbálta azokat a trükköket, amit javasoltam volna. Talán pár év múlva... A konzervek mellett próbálta már az otthoni főtt ételeket? Azzal talán el tudja érni, hogy kevesebb legyen a kalóriabevitel. Szerintem konzervben is létezik diétás-kalóriaszegény. Rágásra pedig nagyon jó a csirkecsont porcos vége. Vagy esetleg telken, kertes házban a kinti több mozgás talán még csökkentheti a cica elhízását. Remélem sikerült pár ötletet adnom. Dr Fekete Richard
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza az ismételten jelentkező elváltozást. Ezt pedig úgy lehet a legkönnyebben megtudni, hogy bőrkaparék mintát vesznek az adott területről, és laboratóriumban megvizsgáltatják. Akkor kiderül, hogy demodikózis, gennyes bőrgyulladás, bőrgombásodás vagy egyéb van a háttérben. A kezelést pedig ennek megfelelően kell végezni (rezisztencia vizsgálatot is kérjenek). Mert egyáltalán nem mindegy, mi okozza, és mivel kezeljük! Csak a célzott, a kóroknak megfelelő kezelés vezet eredményre. Mert pl. ha gomba okozza, akkor az antibiotikumos kezelés csak rontani fog a helyzeten. De fordítva is igaz: ha gomba elleni szerrel kezelnek egy baktériummal fertőzött területet, csak ártani fognak vele. De hatástalan lesz a kezelés akkor is, ha pl. baktériumos folyamatot olyan antibiotikummal kezelnek, amellyel szemben az adott baktérium rezisztens (nem reagál rá). Fentiekre tekintettel a tanácsom: vissza az állatorvoshoz!