5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Mindkettő nemű ivartalanítható, de a hím degu műtétje kisebb kockázattal jár, mint a nőstényé. Viselkedése azonban megváltozhat az operáció után vagy ha társat kap.
Kezdjük sorban a kérdéseket. :) Valószínűleg meg fogja viselni a repülőút. Ha nem vihető fel a fedélzetre, és a kutyus stresszes, akkor léteznek nyugtatószerek erre a célra (bár én ilyen kis méretnél nem javasolnám). Érdeklődjön más légitársaságnál, hátha azok felengedik "kézipoggyászként". A másik lehetőség pedig: vannak kifejezetten kisállatszállítással foglalkozó cégek is. A kiutazás feltételeiről mindig alaposan tájékozódni kell a fogadó országnál! Ha átszállás van, akkor mikrochip, útlevél, oltások (veszettség) feltétlen szükségesek, a vérvizsgálatnál pedig az a kérdés, hogy mit nézzenek, melyik laborban és mikor kell elvégezni, mennyi ideig érvényes stb. Az igazolást hatósági állatorvos adja.
Sok olyan esetet láttunk, ahol a gazdi felhívott minket, hogy nagyon agresszív az 5-6 hónapos kutyája. Sajnos nem mindegyik ember tudja megítélni, hogy a kutya valójában agresszív, vagy csak játszani akar (el kell ismernünk, hogy a kutyák időnként durván játszanak). Azonban a felnőtt korú kutyák egy része hajlamos az agresszióra. Ebben a kérdésben mindenképpen egy jó kutyaiskola segítségét kellene kikérni, megmutatni a kutyát szakembernek, mert nem minden esetben kell ugyanúgy eljárni és sajnos ebben az esetben, ha elrontunk valamit, nagyon nagy károkat lehet okozni. Azonban minden gazdinak, aki úgy érzi, hogy a kutyája agresszív, ajánlom figyelmébe Jan Fennel könyvét, a Kutyapszichológiát, amelyben megismerkedhetünk néhány ilyen esettel és a falkarend ideális kinézetével. Annyit azért nem árt tudnunk, hogy egy falkában a falkarend felállítása és megtartása pozíció megerősítéssel, néha harccal jár, amely azonban ritkán végződik komolyabb sérüléssel. Az alfa ezeket a harcokat képes leállítani, azonban a gazdák többsége nem áll rangban a kutya felett, így ennek kimenete nem biztosított, valamint a harc bármikor újra előfordulhat. Kutyaiskola, kiképzés (ül, fekszik, behívás): Egy kutyát 7-8 hónapos korától vihetünk iskolába. Előtte nem szabad, mert könnyen túlterhelhetjük a kiskutyát. Természetesen előtte nevelhetjük és megfelelő módszerekkel (pl. klikker) rengeteg dologra megtaníthatjuk. Amennyiben van lehetőségünk rá, akkor vigyük el a kedvencünket kutyaóvodába, ahol zárt terepen, ellenőrzött keretek között megfelelő szocializációban részesül. Ha erre nincs módunk, figyeljünk rá, hogy eleget lehessen más kutyák társaságában, ahol megtanulja a kutyák közti kommunikációt.
Ha a kutya homeopátiás kezelés alatt áll, ne adjon neki kamillateát. Ha nem áll kezelés alatt, nyugodtan adhatja, de azért mindig legyen előtte friss víz is!
A kutyusok kb. 3 hónapos kortól 6 hónapos korukig váltják a fogukat és ennek a legvégén a szemfogakat, vagyis még semmi késedelem sincs. Ha legkésőbb 7-8 hónapos koráig még marad tejfoga, azt el kell távolítani. A ruházkodást illetően: fagypont körüli hidegben javasolt lehet ruhát adnia kutyusára. Ami az időt illeti, amíg a kutyus játszik és aktív, addig nyugodtan lehet kint a szabadban.