5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Csak azt javasolhatom, hogy vigyék el állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa.
Valószínűleg macskanáthás. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.
A párban tartott hullámosok általában egymással foglalkoznak,nehezen szelídülnek. A papagájok költési sikerét megfelelő táplálással lehet befolyásolni. A tojásrakást megelőzően emelt mennyiségű a fehérje és vitamin szükséglet, amit a költési idő alatt csökkenteni kell, nehogy e miatt hagyja ott a tojó a tojásait. A tojástörés lehet már kialakult rossz szokás is, amin már nem lehet segíteni. A sikertelen költésnek sok magyarázata lehet a terméktelen tojástól a keltetési hibákig, melyet okozhat a gazdi általi zavarás is.
Az összeszoktatás sikere nem a papagájokon fog múlni;) Ha a macska az erőteljesebb lebeszélés hatására sem hagy fel a madarászással, akkor nem ártana elkülönítve tartani őket.
Sajnálatosan a kutyus végignézte a családtag epilepsziás rohamát, valamint a mentősök kérésére el kellett zárni a kutyát, mindezek nagyon komoly pszichotraumát okoztak nála. 24 órán belül jelentkezett a görcsroham, amely önmagában nem lenne baj, hiszen egy állat vagy egy ember életében jelentkezhet egy görcsroham, attól még nem mondjuk rá, hogy epilepsziás. A kutyuson látott roham oka kétféle lehet; vagy egy negatív irányú stresszhatásra kialakuló provokált roham volt, mely azt jelzi, hogy a kutyus öröklött rohamkészséggel rendelkezik. Ebben az esetben antiepileptikumok hiányában bármikor várható újabb epilepsziás roham ugyanilyen tünetek hiányában. A másik lehetőség, hogy a stresszhatás következtében egy alkalmi roham jelentkezett, amely nem valódi epilepszia betegséget jelent. Ha az alkalom nem jelentkezik újra, akkor a roham sem jelentkezik többé. Mivel mindkét esetben lezajlott rohamok esetén a rohamot követően az állat tünetmentes, az Ön kutyusa esetében nagy valószínűséggel stroke zajlott le a pszichotrauma ideje alatt. Tipikus tünete a féloldali fejoldaltartás és az egyik oldalra való húzás. Stroke-ot aktívan kezelni kell. Általában a megfelelő terápiát követően 2-3 héten belül tünetmentessé kell válnia. Sajnos gyakoribb, hogy a stroke-ot követően második betegségként valódi epilepszia betegség is felüti a fejét. Ekkor már a rohamtípusának megfelelő tartós antiepileptikus kúrára kell állítani.