5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Amennyiben azt figyelembe vesszük, hogy a létező közel 400 kutyafajta között több tucatnyi sokkal alkalmasabb is van kezdő, tapasztalatlan kutyás számára, amelyik társállatként, lakásban tartható, - akkor azt mondanám: egyik sem. Igazából az összességében biztosítható tartási körülmény a döntő: én már találkoztam boldogtalan problémás kistestű kutyákkal a többhektáros parkú villában is, és boldog kiegyensúlyozott nagytestűekkel a 9. emeleti panelban is. A választ nem akarom kikerülni, a 4 fölsorolt fajta közül és a Tervueren-re szavazok.
Ilyen típusú hányást sokféle ok előidézhet. Ezek között így vizsgálat nélkül legfeljebb találgatni lehetne, annak viszont semmi értelme nincsen. Próbáljanak keresni egy elérhető állatorvost, vagy ügyeletet, és ne várjanak ezzel sokáig, mert ha szerencsétlenül alakulnak a dolgok, komoly betegség is lehet ebből.
Konrad Lorenz "kalitkás elhülyülés" néven írta le a sokáig ketrecben tartott papagájok röpképtelenné válásának tünetét. Ez esetben viszont sem erről, sem izomsorvadásról nem lehet szó, legalábbis, ha valóban egyik napról a másikra történt a röpképtelenség. Az ilyen gyorsan jelentkező tünet pl. mérgezés, vagy fejsérülés következménye lehet, ezért napi rendszerességgel az idegrendszert erősítendő B-vitamint kellene a madár ivóvizében oldani. Kóros mértékű elhízás is okozhat röpképtelenné válást, bár ez is hosszabb folyamat során szokott bekövetkezni.
Nevelje, tanítsa meg arra, hogy ezt ne tegye ! Ajánljon föl helyette valami mást a kutyának: játék, labdázás, sétálás, figyelem elterelő gyakorlatok, elrágható préselt bőr vagy bikacsök. A kutya ezt unalmában csinálja, mert nincsenek kielégítve a szellemi és fizikai igényei. Ha kölyök kutyáról van szó, (4-8 hónapos) akkor pedig a fogváltás a tünet kiváltó oka!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.