5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
A látványosan fejlődő "bütyök" szinte biztosan gyulladás, mely vagy ízületi, vagy külső behatás következtében jött létre (a szaru megvastagodása hosszabb idő alatt következne be, még atkafertőzés esetén is). Házilagos kezelésre gyulladáscsökkentő (pl. Tetran, Phenylbutazon 5 %) kenőcs lehet megfelelő. De ha súlyosabb a probléma, tályog megnyitásához, esetleg idegen test eltávolításához állatorvost keressen fel. Amennyiben a "bütyök" magától kifakad, úgy tisztítsa meg a baktériumoktól, öblítse ki Betadin-nal, és hegesedésig kezelje antibiotikumos kenőccsel.
Az átélt izgalmak lehetnek kiváltó ok, akkor is, ha állatviselkedési és pszichikai szempontból a "megsértődés" az nem igaz, és nem helyes. A kutyakozmetikában érhette olyan stresszhatás, aminek következtében a vizelést kiváltó ingerhatás megváltozott. De ez csak átmeneti állapot lehet. A másik ok lehet az ivartalanítás hatására jelenleg változás alatt lévő hormonháztartás. A harmadik ok lehet, hogy, ha nem lett volna, - egyébként nagyon helyes és példamutató módon, - ebben a korban ivartalanítva, akkor most kezdene ivaréretté válni, amely gyakorta befolyásolja a vizelési szokásokat. A negyedik ok lehet, hogy a tartási körülményekből eredően (elkényeztetés ?) kezd dominánssá válni és tulajdonképpen un. ´jelölő vizelést´ végez. (Mivel egyedüllét közben nem produkál ilyesmit, erre nem kevés a gyanú. Ugyanis olyankor nincs ki előtt demonstrálni a birtoklást, határt, vagy más domináns megnyilvánulást !)
A leírásból nem derül ki, hogy a "kis mopszom" az állat korára, vagy méretére vonatkozik (már azon túlmenően, hogy a mopsz eredendően kis méretű). Kölyök esetében a gennyes kötőhártya gyulladás különösen súlyosan esik latba. Ezért egyáltalán nem szeretném megnyugtatni, ellenkezőleg. Mivel ez a tünet akár a szopornyica tünete is lehet, ezért sürgős állatorvosi vizsgálatot javaslok - remélem, ez azóta meg is történt. De felnőtt korban sem örülünk különösebben ilyen tüneteknek. Mivel a kötőhártya gyulladás más betegségek kísérő tünete is lehet, alapos vizsgálatra lesz szükség, és az elkövetkező néhány napon fokozottan kell figyelni az állat állapotának változására. A "hártya" valószínűleg az előesett 3. szemhéj, ami kiszáradásra (pl. hasmenés esetén), esetleg általános gyengeségre, elesettségre utalhat, de önálló betegségként is jelentkezhet. Utóbbi esetben műtéti megoldásra lehet szükség. Tehát: Nem semmi! Komoly!
Kedves kérdező! Nagyon jók a kérdései, de ezzel inkább etológushoz, zoológushoz forduljon a pontos válasz érdekében. Magam is ennyi bizonytalansággal számolok, nekem is van cicám, kijárhat az utcára, de nem tudom ki és mikor tanította meg neki az utcai viselkedés szabályait... Viszont nyakörv helyett cicahámot tettem rá. Nem tudja leszedni, és arra ráírtam a címem, arra az esetre ha elveszne, vagy baj érné. Sajnos olyanok, mint a gyerekek, van akit sok baj ér van akit meg kevés, fontos dolog az elővigyázatosság, de nem őrködhetünk örökké. Üdvözlettel.
A cicák (és a többi házikedvenc) etetésénél is nagyon fontos a változatosság, a vegyes étrend. Azaz kapjon házikosztot, száraz tápot, konzervet vegyesen. Mivel idősebb korban már ezen nehéz változtatni (főként, ha egy típusú márkához van szoktatva), ezért ezt érdemes fiatalon már elkezdeni.