5386. Kóbor cicáknak készít házilag profi hőszigetelt házat
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Szilágyi Áron a MOL Alapítvány jószolgálati nagyköveteként Down-szindrómás, autizmussal élő és tanulásban akadályozott gyerekek kutyaterápiás foglalkozásán vett részt. A kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó – aki maga is kutyatulajdonos – otthonosan érezte magát a terápiás kutya társaságában, és nagy odaadással kapcsolódott be a gyerekek foglalkozásába.
A magyar gerinces fauna legveszélyeztetettebb faja, a rákosi vipera védelmét szolgáló program indult az Európai Unió LIFE-programja és az Agrárminisztérium támogatásával, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásával.
A világ egyik legkisebb és talán egyik legcukibb kutyája, a csivava. De vajon milyen név illik ehhez az aprócska cukisághoz?
A karácsony a szeretet ünnepe, hiszen ilyenkor összegyűlik a család apraja-nagyja, és együtt töltik azidőt. A karácsonyt megelőző időszak viszont sokak számára stressz forrása lehet, hiszen ahhoz, hogy egy igazán emlékezetes és szép karácsonyt tudjunk varázsolni családunknak, alaposan fel kell készülni időben az ünnepekre.
Kedves Hörcsög Gazdi! Két dolog miatt tüsszöghet a hörcsög. Először vizsgálják meg a forgácsot, hogy nem túl poros-e, mert lehet allergia. Ha van rá esély, hogy megfázott, akkor oregánóból és kamillából (1-1 enyhén púpos teáskanálnyit) 1 deci vízzel leforrázzuk. Ezt adjuk 2-3 napon keresztül, ha erősebb a megfázás maximum egy hétig, utána 1 hét szünet. Ezt a teát csak estére adjuk, ilyenkor aktívak és többet isznak, viszont, ha folyamatosan ezt kapnák, nagyon leterhelné a májukat. Remélem sikerrel járnak és kinyomozzák a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Norbert! Adjon a kutyusnak Spongia CH5-öt napi 3x, max. 10 napon át. Ha nincs erre sem javulás, mindenképpen javasolnék egy részletes kivizsgálást a kutyus gyógyulása érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A kutyájuknak minden valószínűség szerint ún. panosztitisz nevű betegsége (állapota) van, ami ebben az életkorban és testméretben az egyik leggyakoribb probléma. A panosztitisz lényege, hogy a csontozat külső fejlődése gyorsabb, mint a belső szerkezet kialakulása. Emiatt egy gyulladásos állapot alakul ki a csontokban, ami fájdalomérzettel jár, és ezért a kutya majdnem mindig sántít valamelyik lábára (jellemző a vándorló sántítás, mert hol egyik, hol a másik lábára látják sántítani). A probléma legfőbb oka a túl jó tartás, a rendkívül jó táplálélok etetése, ami miatt gyors a növekedés. A kálcium adása ezen önmagában nem segít, a kezelésnél mindig fontos feladat az energia bevitel csökkentése, a túlzott energhia és fehérje bevitel visszaszorítása is. A probléma a legtöbb kutyában elég hamar önmagától megszűnik, a csontozat "utoléri önmagát" és rendeződik az állapotuk. Néha egyes betegek azonban komolyabb kezelésre szorulhatnak. Fontos a kezelő állatorvossal való szoros és folyamatos kapcsolattartás, konzultáció.
Ha a madarak idősebbek, legalább 6-8 évesek, akkor a szaru megvastagodása a koruk miatt is bekövetkezhet. Az élősködők elleni cseppek általában beváltak, de hatásukat befolyásolhatja tárolás, szavatossági idő, nem megfelelő adagolás is. Ha ivermetin spot on light készítményt használ, úgy 1-1 cseppet elkenhet a madarak viaszbőrén(a töményebb kiszerelésből 1 csepp fültisztító pálca vattájára és csak egy töredékével kell bevonni a csőr feletti bőrréteget). A megvastagodott bőrréteg puhítására alkalmas lehet egy csepp paraffinolaj is, mely filmréteget alkotva befojtja az esetleges élősködőket is. Ha eredményesnek tűnik a kezelés, úgy szüksége esetén ismételhető a teljes regenerálódásig. Az esetleges túladagolásokat kerülje!
Sajnos ebben a kérdésben így a távolból biztosan nem lehet segíteni, de még értelmes tánácsot adni sem. Tudni kellene ehhez sok mindent, leginkább azt, hogy valójában mik is ezek a csomók amik "kidurrantak"? És az se mindegy, hogy tud járni a kiskutya, mennyire tudja használni a hátsó lábait. Elképzelhető, hogy van valami fejlődési rendellenessége is, vagy a szülés közben sérült (nyomódott) meg a lába vagy a gerince. Nem tudom, hol van a közelükben kisállatos rendelő, de a helyi állatorvos kihívása helyett jobb lenne elvinni oda, és igen alaposan megnézetni. Aztán lehetne dönteni a sorsáról.