5386. Kóbor cicáknak készít házilag profi hőszigetelt házat
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Szilágyi Áron a MOL Alapítvány jószolgálati nagyköveteként Down-szindrómás, autizmussal élő és tanulásban akadályozott gyerekek kutyaterápiás foglalkozásán vett részt. A kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó – aki maga is kutyatulajdonos – otthonosan érezte magát a terápiás kutya társaságában, és nagy odaadással kapcsolódott be a gyerekek foglalkozásába.
A magyar gerinces fauna legveszélyeztetettebb faja, a rákosi vipera védelmét szolgáló program indult az Európai Unió LIFE-programja és az Agrárminisztérium támogatásával, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásával.
A világ egyik legkisebb és talán egyik legcukibb kutyája, a csivava. De vajon milyen név illik ehhez az aprócska cukisághoz?
A karácsony a szeretet ünnepe, hiszen ilyenkor összegyűlik a család apraja-nagyja, és együtt töltik azidőt. A karácsonyt megelőző időszak viszont sokak számára stressz forrása lehet, hiszen ahhoz, hogy egy igazán emlékezetes és szép karácsonyt tudjunk varázsolni családunknak, alaposan fel kell készülni időben az ünnepekre.
Ha a cicák élvezik a sétákat, nyugodtan lehet őket sétáltatni, függetlenül attól, hogy az utcán közlekedő emberek mit gondolnak. Arra kell figyelni, hogy csak olyan helyre szabad őket vinni, ahol biztosan kizárható, hogy egy szabadon sétáló kutya megtámadja őket, mert kutyatámadás esetén nem biztos, hogy meg tud védelmezni egyszerre két macskát. A "sovány" cicával kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy vigye el állatorvoshoz, aki először is megállapítja, hogy valójában kórosan sovány-e. Ha igen, egy alapos kivizsgálásra lesz szükség, mert soványságot nagyon sokféle betegség okozhat Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Szilvi! A macskaszőr lenyelése komoly betegséget nem okozhat. Sokkal inkább a cicák által terjesztett élősdiek jelentenek veszélyt a környezetükre. Elsősorban a bolhákra és a féregfertőzésekre legyenek figyelemmel. Amennyiben cicáik "kijárósak", tehát nem csak a lakásban élnek, mindenképpen javasolt őket 3 havonta féregteleníteni, és gyakran ellenőrizni, bolhásak-e. Kevesen tudják, hogy a macskák fogékonyak az ember influenzavírusaira is, ezeket terjeszthetik. Mint általában a betegségekre, ezekre is fogékonyabbak a még relatíve fejletlen immunrendszerrel rendelkező csecsemők. Külön felhívjuk figyelmét a Toxoplasmára. Ez az élősködő a magzatot károsítja, sőt, vetélést is okozhat, amennyiben az anya még nem találkozott vele. Állapotos nőknek mindenképpen ajánljuk, hogy végeztessenek Toxoplasma szűrést! Erről a háziorvos/szülész-nőgyógyász bizonyára szívesen ad felvilágosítást. Bár a fent felsorolt betegségek rémisztőnek tűnhetnek, a helyzet nem tragikus. Ügyeljenek a higiéniára, különösen a gyereknél. A macska ürülékével terhes nő ne érintkezzék, így minimálisra csökken a fertőzésveszély. Cicáikhoz sok örömet kíván: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata Macskát tartok és kisbabát várok Cica vagy bébi? Macskaszőr allergia Mi legyen a házi kedvenccel, ha kisbaba érkezik a családba?
Üdvözlöm! Ami a taurint illeti, a mai kereskedelmi forgalomban kaphat tápok elég taurint tartalmaznak ahhoz, hogy ne alakuljon ki probléma. A köhögés hátterében számos dolog állhat az említetteken kívül is (pl asztma). A fület állatorvosi otoszkóppal (fültükörrel) lehet csak megfelelően átvizsgálni, szabad szemmel a hallójárat mélye nem megítélhető. A vírusfertőzés elképzelhető, az összes macskájukat szűrni kéne FIV és FeLV ("macska AIDS" és fertőző leukaemia - "leukózis") betegségekre, és az eredmény függvényében kezelni őket.
T. Gazdi! Ez így nem normális. Valószínű, ez nem normális ivarzás, hanem gennyes méhgyulladás, ami lázat okoz. Feltétlen mihamarabb jelentkezzen állatorvosánál! Üdvözlettel: dr. Stark Róbert
Komolyabb betegségeket csak teljes vizeletvizsgálattal (szűrűség, kémia, üledék, esetleg tenyésztés) esetleg vérvétellel lehet kizárni. Egyébként a kiskutyák gyakran "csak" szeretnek inni, és ennek ennek folyománya a nagy mennyiségű vizelet. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós