5411. Egy nyolcadik emeleti lakás erkélyén lógott órákat egy pitbull
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
A legcukibb lajhárbébi december 2-án született, a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházában láthatja a nagyközönség.
Ma délelőtt 46 civil állatvédő szervezet jelentette be, hogy közös erővel létrehozták a Magyar Állatvédők Szövetségét (MÁS). Céljuk az állatok és az őket segítő magyar civil állatvédelem helyzetének javítása. De vajon miért van erre szükség? Erről kérdeztük néhány szervezet képviselőjét.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem is olyan régen egy limuzinos utazás emberek ezreinek volt vágyálma, hiszen a hírességek ilyen járművel utaztak. Ma már nem kell ismertnek lenni ahhoz, hogy limuzinnal utazhass, de még milliókat sem kell érte fizetned. Találd ki az alkalmat, és bérelj bármikor a PLS Partylimuzintól!
Tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. A táplálékot csíráztatott magvakkal teheti változatosabbá, de ebből is csak csipetnyit adva naponta. Egy-egy vékony szelet alma, vagy sárgarépa gyümölcsnek, zöldségnek tökéletesen megfelel, de ahhoz kell némi idő, hogy a madár ezeket eszegetni kezdje. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen
Mindenképpen szükség lenne egy mellkas röntgenre és lehetőség szerint egy szív ultrahangos vizsgálatra is a diagnózishoz.
Kedves Gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani, hogy vemehesült-e vagy sem. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. De több dolog miatt is ajánlott elvinni a kutyát állatorvoshoz! Először is a szuka kutya 2 éves korában lesz tenyészérett, addig nem lenne szabad fedeztetni. Nem írta, hogy mekkora volt a kan kutya, így nem tudjuk, hogy mekkorák lesznek a kiskutyák. Ha nagyobb a kutya, bizony veszélyes lehet! A kutya vemhessége egyébként (általában) 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Kedves Érdeklődő! Amit a hörcsögén tapasztal az se nem seb, se nem gombás vagy atkás fertőzés. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hím a hörcsöge (és most válik felnőtté) - bár nőstényeknél is megfigyelhető - az oldalon található szagmirigyek a "probléma" forrásai. Az, hogy ezek a mirigyek jól kivehetőek, nem jelent semmit. Sötét színű hörcsögöknél általában feketék; világosaknál jellemzően sárgásak, van, hogy a belőle távozó váladék megfesti a környező szőrszálakat. Azért harapdálja és kaparja rendszeresen ezt a területet, hogy a benne lévő sejteket a váladék termelésére késztesse, így beborítva minden tárgyat egyedi illatával, ha hozzájuk dörgölődzik. Aggodalomra semmi ok, ez mindennapos a hörcsögök világában, kezelést egyáltalán nem igényel, hiszen ez természetes folyamat. Eltűnni ugyan sosem fog, hiszen ez a hörcsöglét része. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a kutyát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.