5411. Egy nyolcadik emeleti lakás erkélyén lógott órákat egy pitbull
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
A legcukibb lajhárbébi december 2-án született, a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházában láthatja a nagyközönség.
Ma délelőtt 46 civil állatvédő szervezet jelentette be, hogy közös erővel létrehozták a Magyar Állatvédők Szövetségét (MÁS). Céljuk az állatok és az őket segítő magyar civil állatvédelem helyzetének javítása. De vajon miért van erre szükség? Erről kérdeztük néhány szervezet képviselőjét.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem is olyan régen egy limuzinos utazás emberek ezreinek volt vágyálma, hiszen a hírességek ilyen járművel utaztak. Ma már nem kell ismertnek lenni ahhoz, hogy limuzinnal utazhass, de még milliókat sem kell érte fizetned. Találd ki az alkalmat, és bérelj bármikor a PLS Partylimuzintól!
A kérdések jogosak, de az a gond, hogy ez a daganat valóban ki fog fekélyesedni. Kisebb állapotában kellett volna eltávolítani. Nem együttműködő állat esetében altatva, vagy legalább nyugtatóval bódítva lehetne beszállítani az esetleges műtétre. Ez szervezést igényel. A műtét előtt ajánlott egy vér laborvizsgálat az idős kor és a felfokozott étvágy miatt.( vese, máj állapota, cukorbetegség kizárása). Szükség lenne egy mellkas röntgenre is, mert az emlődaganat okozhat tüdő áttétet. ha ezt találnak, tényleg nem érdemes operálni. Az állatorvosnak előzetesen látnia kell az betegét és megvizsgálni, hogy egyáltalán operálható-e a daganat ( helyeződése, mérete). Ha a kutya nem cukorbetg, a sebgyógyulás rendesen lezajlik,de lehetnek komplikációk. Utókezelésre van szükség naponta, ha drént kell a sebbe helyezni a nagy mérete miatt, stb. Én nem dönthetem el ( főleg látatlanban), hogy érdemes-e a kutyát operálni. Ha rászánják magukat, akkor a fenti nehézségek miatt állatkórházba lenne érdemes bevinni, ahol addig bent maradhatna, míg a sebe már nem igényel kezelést.
Ez ügyben inkább a helyi önkormányzatot kellene megkeresni
Megértem a bánatukat, de higgye el, ezen a módon biztosan nem lehet segíteni, bármit megállapítani, vagy akár csak egy gyanút megfogalmazni. Egy röntgenfelvétel értékelése külön tudomány, ehhez nagyon kell érteni, és ehhez nem is ért minden állatorvos. Az ilyen vizsgálatok lényege éppen abban van, hogy a durva elváltozásokat könnyű észre venni, de a finom eltérések megtalálása, észrevétele már nagy gyakorlatot igényelnek. Egyébként, véleményem szerint ilyen esetekben az sem mindegy, hogy hol és ki végezte a vizsgálatokat, milyen berendezéssel, stb. Azt tudnám javasolni, hogy keressék meg a Szent István Egyetem Állatorvosi Karát, ahol talán tudnak majd valamit segíteni.
Kedves gazdi! Esténként, mielőtt lefekszenek, kiszórhat nekik egy kis szárazat (mellette mindig legyen friss víz), érdemes kipróbálni. Sok gazdi haszálja ezt a trükköt.
Kedves Gazdi! A tünetek utalhatnak bélgyulladásra, ami krónikus esetben 2-3 hónapig is eltarthat, amíg elviszi a malackát. Sajnos bélgyulladásnál nem szabad szinte egyáltalán zöldséget adni, helyette a malacka mesterséges etetése hígított Trovet táppal, jobb megoldás lett volna. Illetve az uborka és a zöld fű etetése fenntartja a belek irritációját, puffadását, kezelés mellett is okozhat állandó lágy székletet. Hasmenés után a legjobb a széna, víz hígított vagy sima táp diéta, és zöldséget egyáltalán nem adni 1-2 hétig, vagy híg székletnél egyáltalán nem adni ,amíg normális nem lesz a kaki. A bélflóra-regenerálót (Bio lapis vagy Gastroferm) krónikus esetben akár 1 hónapig is kaphatott volna a malac, és egyszerűen kevés vízzel hígítva naponta a szájába benyomni. Mivel krónikus volt a betegség, nem lehet egyértelműen a tünetek alapján megmondani, mi volt a baja. De legközelebb ennél szigorúbban és tudatosabban kell figyelni az etetésére, az nem normális, ha a malac hetekig nem szénázik, és beteg malac kondíciója mesterséggel etetéssel tartható fenn, ha magától nem eszik rendesen. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő