5411. Egy nyolcadik emeleti lakás erkélyén lógott órákat egy pitbull
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
Harminc méter magasan, egy nyolcadik emeleti lakás erkélyéről mászott ki egy pitbull Pesterzsébeten a Baross utcában még hétfőn reggel.
A legcukibb lajhárbébi december 2-án született, a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházában láthatja a nagyközönség.
Ma délelőtt 46 civil állatvédő szervezet jelentette be, hogy közös erővel létrehozták a Magyar Állatvédők Szövetségét (MÁS). Céljuk az állatok és az őket segítő magyar civil állatvédelem helyzetének javítása. De vajon miért van erre szükség? Erről kérdeztük néhány szervezet képviselőjét.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem is olyan régen egy limuzinos utazás emberek ezreinek volt vágyálma, hiszen a hírességek ilyen járművel utaztak. Ma már nem kell ismertnek lenni ahhoz, hogy limuzinnal utazhass, de még milliókat sem kell érte fizetned. Találd ki az alkalmat, és bérelj bármikor a PLS Partylimuzintól!
Nem doktor- díszmadártenyésztő-szaktanácsadó :) Speciális műfaj az egzotikus madaraké, kevés a szakember az országban, pláne állatorvosi diplomával. A "szuszogás" oka lehet a deformált viaszbőr is, ha nincs egyéb betegségre utaló tünet. Viszont a deformáció utalhat idősebb madárra is. Az egészséges madarak egy lábon alszanak (volt is erről egy régi tanmese :) ). A tojásrakás előtt a tojó háta kissé görbül, a kloáka előtt hasrész elődudorodik. Az aktív papagáj pár egymást etetgeti, sokat foglalkoznak egymással. A költést elősegíti a lágyeleség etetése, "E" vitamin itatása. Gyorsabban megjön két madár kedve a párosodáshoz, ha látja fajtársait, persze ez csak egy ötlet a sok közül, amennyiben van lehetőség újabb pár beszerzésére. Az állandóan túl jól tartott, kényeztetett madarak legalább olyan nehezen szaporodnak, mint a rossz körülmények közt élők, aminek az oka lehet elhízás, de főként a késztetés hiánya. A költési időszak kezdetén indul a vegetáció, a rügyek, zöld növényzet tele van az említett "E" vitaminnal, a megjelenő rovarok bőséges fehérje és kalciumforrást jelentenek. Ha ezt a folyamatot ügyesen utánozzuk, jó kelési eredményeket érhetőnk el.
A madarat mindenképpen érdemes a állatorvoshoz elvinni. A leírt tünetek, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, a pontos diagnózishoz állatorvos, majd valószínűleg antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne diagnosztizálni a problémát és ennek megfelelő célzott kezelést biztosítani. Ehhez el kell vinnie egy állatorvosirendelőbe, a patikai blick diagnózis kb. ilyen erdeményre vezet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Rovarcsípéskor (a langyos borogatás mellett) érdemes kálcium tartalmú készítményeket adni a kutyusnak (pl. Kálcium-Sandoz, Calcimusc inj. itatva). Ha nem múlik, vagy más tünetek is jelentkeznek (allergiás, rosszullét, pofaduzzadás, nehézlégzés stb.), akkor feltétlen (azonnal!) forduljon állatorvos kollégához!
Kedves Szilvia! Ha nem készült vizsgálat, akkor nem is biztos, hogy FIP-es. Adja tovább a DMG-t, CaloPet-et, de ha még jobban van, akkor is javasolnék egy vérvizsgálatot (vérkép, szervfunkciók, FIP-FeLV-FIV-teszt), hogy tisztábban lássák a helyzetet (a negatív lelet is lelet...).