5436. Több városban is elmarad a szilveszteri tűzijáték
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Az állatok védelmében több nagyobb hazai város úgy döntött idén elmarad a szilveszteri tűzijáték, fényjátékkal köszöntik az újévet. Ti mit szóltok?
Íme, néhány tipp, hogy a hüllők könnyebben átvészeljék a telet, anélkül, hogy legyengülne az immunrendszerük.
Több állatot halálra gázoltak szilveszter napján - mondta Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője.
A süllő (Sander lucioperca) kapta a legtöbb szavazatot a Magyar Haltani Társaság által hagyományosan meghirdetett és szilveszter éjjel lezárult év hala közönségszavazáson - közölte a szervezet elnöke.
30 állat vesztette életét a németországi Krefeld állatkertjében, mikor szilveszter éjjel egy eldobott pirotechnikai eszköz miatt tűz ütött ki a majomházban. A tűzoltók pillanatok alatt a helyszínen voltak, de az állatoknak esélyük sem volt kijutni.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.