5451. A csíra is lehet mérgező a hörcsögnek
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Hörcsögmentés arra figyelmeztet, hogy vannak olyan növények, aminek magja talán a legegészségesebb magvak között van, de csíra formájában mérgező.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Motoros Alosztályának két munkatársa mentett meg egy elkóborolt vizslát, aki rémülten szaladgált az autók között az M3-as autópálya bevezető szakaszán.
Egy megfelelő webtárhelyet nélkülözve a megvásárolt domain nevünk olyannyira haszontalanná válhat, akár egy versenyautó a benne lévő motor nélkül. Szerencsére a beszerzés, valamint a kezelés sem számít éppen bonyolult feladatnak.
Ugye milyen jó lenne, ha kedvenc patásod megszólalna? Vajon mit mondana? Olvass tovább és megtudod!
A hőtárolós kályha alkalmazása az egyre inkább előtérbe kerülő elektromos fűtési megoldások közül is kiemelkedőnek bizonyulhat a hatásfokát tekintve. Költséghatékony opciónak számít ugyanis, amellyel fenntarthatóvá tehető az otthoni fűtés kivitelezése.
Minden papagáj tartható házban, ha egy igazán értelmes, kedves madárra vágyik, akkor egy kézzel nevelt nagypapagájt válasszon!
Ha a vérzés elállt, akkor gond nem lehet. Az elkövetkező napokban csak lágyeleséget és vizet tegyen a madár elé. (lágyeleségek: reszelt gyümölcsök, zöldségek, túró, sajt, gyári készítmények CÉDÉ, Orlux) A későbbiekben fontos az ülőrúd helyes megválasztása. Természetes faág, kb. 1,5/2,5 cm-es átmérőkkel. Csőrkoptató is szükséges, szépia, fenyőtoboz, csőrkoptató (gipszből).
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Véleményem szerint a madár tojó. Ez rövid időn belül kiderül (tojásrakás).
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)