5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Állatorvosnak meg kell mutatni, mert a terület(nyálmirigyek) eltályogosodhat
A képek alapján, a szarurétegben élősködő atkák okozta fertőzésről van szó. Lokálisan paraffinolajjal lehetne ecsetelni, az élősködők kiirtására Ivermectin spot on light készítményt kellene a tarkó bőrére cseppenteni. Utóbbi kezelés szükséges lehet a párjának is. A kalitot át kell mosni, a környékét vegyszerrel kezelni, pl. Piretmix plussz-al.
Kedves Érdeklődő! Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis. Irány az állatorvos!
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk. Egyre több jel mutat arra, hogy a háttérben a táplálkozás komoly szerepet játszik (vegyi anyagok tömege az élelmiszerekben - ízfokozók, állagjavítók, színezékek, tartósítószerek, stb.). Ugyanakkor vannak vírus okozta daganatos megbetegedések is. Mint ahogy a kiváltó okok tekintetében, a gyógymódok vonatkozásában is meglehetősen tanácstalan a tudomány. A műtéti megoldások mellett alkalmazott kemoterápia és sugárkezelés tekintetében egyre több a kétely. A kemoterápiával kapcsolatban egyre gyakrabban merül fel: nem árt-e többet, mint használ? A különböző daganatterápiában alkalmazott szerek sajnos nem képesek a betegséget meggyógyítani (megbízható rákellenes szer a mai napig nincs). Ezektől a szerektől kezdeti stádiumban a folyamat lassítását remélhetjük csak. A nagy számok tükrében ez akkor is így van, ha hallani néha "csodás gyógyulásokról". Előrehaladott esetben, különösen agresszív daganatok esetén azonban nagyon kicsi az esély. Kiterjedt májdaganatok esetében a májműködés csökkenése tovább súlyosbítja a bajt (már azzal is, hogy étvágytalanságot okoz). A daganatok élénk anyagcseréje sok energiát igényel, amit a daganatszövet a szervezettől von el (a daganatos beteg fogy). A legegyszerűbben, leggyorsabban felhasználható energiaforrást a szénhidrátok képezik. A daganatok ezekből tudják leggyorsabban kielégíteni energia igényüket. Van olyan elmélet, mely szerint a daganat "éheztetésével" lehet lassítani a folyamatot. Ezt pedig "zsírdiétával" (zsíros ételek etetésével, a szénhidrátok mennyiségének minimalizálásával) vélik kivitelezhetőnek. Vannak gyakorlati megfigyelések arra vonatkozóan, hogy az immunerősítő szerek jótékony hatásúak a daganatos megbetegedések esetén, de csodát ezektől sem lehet várni. Fentiekre tekintettel azt kell mondjam, hogy ebben az esetben a prognózis nagyon rossz. Sajnálom, hogy nem tudok semmi bíztatót mondani.
A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előtte tiszta alom. Ha rossz helyre piszkít, meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcát naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentes legyen. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza Az Alábbi cikk is segíthet: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-alom-melle-pisil-109/1394/