5491. Megszületett az idei első lipicai méncsikó
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad ménesében megszületett az idei évi első csikó. 2020-ban még 45 új jövevényt várnak - írják Facebook oldalukon.
Az ugatásnál nagyon fontos rájönnünk, hogy mi okozza. Nem mindegy, hogy kutyánk otthon ugat, vagy séta közben stb. Néhány tipp hogyan szoktassuk le erről a rossz szokásról, mellyel idegesíthetjük a szomszédot, vagy a többi kutyást, vagy a járókelőket.
Brutális látvány fogadta az állatvédőket Hajdúsámson mellett. Egy tömegsírra bukkantak, ahol több, mint 100 kutya teteme volt egy árokba dobva - írja közleményében az Állatvédőrség.
Egyre többen döntenek úgy, hogy saját kezükbe veszik az irányítást, és maguk végzik el a kisebb felújítási munkákat. A tető szigetelésére, az előtetők elkészítésére, kisebb burkolási, javítási feladatokra már rengeteg jó videós útmutató és leírás létezik. Vannak azonban olyan apróságok, amiket a különböző segédletek többsége nem vesz elég komolyan. Az egyik ilyen a megfelelő csavarválasztás témaköre.
Sok családban akarva-akaratlanul kialakul a jó zsaru - rossz zsaru felállás a szülők között. A gyerekek remekül kiszúrják azokat a helyzeteket, amikor bár apa vagy anya nem enged meg valamit, de érdemes a másik félnél is próbálkozni. És sokszor bizony sikerrel is jár a gyermek.
Az ékszerteknősök természetes viselkedése hogy a hímek tavasszal/nyáron a párzási időben nagyon aktívak és ősszel a telelés közeledtével pedig ,, belassulnak,,. Ezen ,,idomítással,, nem nagyon lehet változtatni.
Sajnos részletes és alapos vizsgálatok nélkül nem igen lehet véleményezni ezt a problémát. Valószínűleg van valamilyen ok, ami miatt a hám (bőrképletek) érzékenyebbek, sérülékenyebbek a szokásosnál. Ennek még akár a veseelégtelenséggel is lehet összefüggése, de ezt csak meglelő vizsgálatok után lehet kimondani. Mindenképpen azt tanácsolom, forduljanak állatorvoshoz, mégpedig minél előbb.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Az első cél az legyen, hogy mégis állatorvos elé kerüljön a cica. Ha ez nem oldható meg, a szemeit rendszeresen (naponta többször) tisztogatni kell, a váladékot kitörölni, a szem környékét megtisztogatni. Ennél többet viszont helyben nem valószínű, hogy tenni lehet.
A "franciavedlés" a fészket elhagyó fiatal madarakon jelentkezik. A fertőzésen átesett idősebb példányokon sokszor meg sem látszik a betegség nyoma. Ha mégis, akkor rendezetlen, hiányos tollazat formájában. A leírtak alapján a hullámos nem beteg, csak vedlésben van. Megkönnyíti a vedlést, ha több vitamint, ásványianyagot és fehérjét kap, mint a nyugalmi időszakban való szükséglete.