5516. Tavasszal vigyázzunk a sünökre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Internetes közvetítés keretében nézhetőek a pécsi állatkert nagy népszerűségnek örvendő, cuki fókapárjának mindennapjai.
Azt vizsgálták hogy a kutyáknál melyik agyterületek dolgozzák fel a beszélő személyére vonatkozó információkat és melyek értékelik ki a beszédhangokat. Kiderült, hogy a kutyaagy hatékonyabban elemzi a hozzá beszélő személy kilétét, mint a hallott beszédhangokat: a kutyák hasonló agyterület segítségével ismerik fel, hogy ki beszél, mint az emberek, a kutyák esetében azonban a neurális aktivitásmintázat a beszélőelemzés során épp ellentétes az emberben ismerttel.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület közleményt írt arról, hogy a kutyák NEM terjesztik a koronavírust. A kutatók cáfolják, hogy a háziállatok megbetegedhetnének a koronavírustól és továbbadhatnák azt gazdájuknak.
Állatkertekben igazi ritkaságnak számító mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban. De vajon mi az?
Kedves gazdi! Javaslom forduljon epilepsziára szakosodott állatorvoshoz, Kiss Gabriella kivizsgálja a cicát. Mindenképp meg kell néznie, látatlanban nem fog diagnózist felállítani. Kérjenek tőle időpontot. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Gyógyulást kívánunk a cicának!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves gazdi, a cicának pedig állatorvosi segítségre van szüksége, Ön nem tud rajta segíteni. Próbálja meg ezt az állatorvosi rendelőt, ők talán segítenek akkor is ha nehéz helyzetben vannak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/csalad-utcai-kisallatrendelo/65/
Kedves Tünde! Látni kellene a labort (milyen paramétereket kértek és azok mennyire tértek el), ki kellene biztosan zárni, hogy a szobában valamelyik növényt rágja (ui. ez is okozhat ilyet). Ha az általános vérlabor jó (azaz máj-vese-hasnyálmirigy ok, kismértékű crea-eltérés lehet a hányásoktól is), UH-n eltérés nincs, otthoni növények épek, vagy legalábbis nem juthat hozzájuk (vagy bármi más irritáló anyaghoz), és a savcsökkentőkre sem javul, akkor tovább kell lépni. Én néznék egy FeLV-tesztet, ha a kontrasztos rtg-felvétel negatív lett (azaz egyértelműen a kontrasztanyag maradéktalanul végigment a bélrendszeren), akkor még egy gyomorendoszkópos vizsgálatot (gastroscopia). Mi lehet a cica baja? Krónikus gyomorhurut, gyomor/béltumor, elfekvő idegentest (pl.nylonzacskódarab), veseelégtelenség...
Még nem alakult ki normál bélflóra emiatt nyálkás a széklet. Sokféle bélflóra stabilizáló termék kapható, ezek általában telsavbaktériumokat tartalmaznak és visszaszorítják azon baktériumok szaporodását amelyek a nyálkásodást okozzák. Javaslok egy ilyen bélflóra stabilizáló kúrát.