5581. Állati rekordok - az állatvilág legnagyobbjai, leggyorsabbjai
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Tudod melyik a leggyorsabb állat, vagy melyik hal úszik legnagyobb sebességgel, melyik állat a legnagyon, meddig élt a legidősebb macska? ÖsszegyűjtöttüK!
Élvezik a látogatók nélküli életet a dél-afrikai Kruger Nemzeti Park oroszlánjai: az egyébként turisták által sűrűn járt utakon nyugodtan szendergő falkát fotózott le a park egyik őre.
Nagy Gergely Sándor igazagtó elmondta: az állatkert Katta-sétányának játékos lakói, a gyűrűsfarkú makik (lemur catta) évről évre újabb csöppségekkel lepik meg a gondozókat és a nagyközönséget. Két nőstényük nemrég egy-egy egészséges utódnak adott életet a mintegy négyhónapos vemhességet követően.
A molnár- és füsti fecskék fészeképítéséhez a szárazság miatt sárgyűjtőhelyek kialakítását javasolja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Manapság nagyon sokan tartanak papagájt. De vajon melyek a legnépszerűbbek? Mi összegyűjtöttük!
Kedves Gazdi! Csak akkor érdemes kutyát tartani, ha felelősségteljes gazdi szeretne lennni. Beoltatja, bolhátlanítja, féregteleníti, ivartalaníttatja és gondosan neveli... Ha ezeket inkább megúszná, akkor inkább ne vállaljon kutyust.
Igen, - amennyiben a tartási körülmények és a külső ingerkörnyezet nem változtak, - feltehetően a kandúr kora és/vagy az ivari hormonműködés korral járó változása lehet a tünetek mögött.
Kedves gazdi, Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Ha tényleg ez a helyzet, akkor másik állatorvosnak is meg kellene mutatni. Javasolnék vérlabor, bélsár és ultrahangos vizsgálatot. Lehet a cukorbetegség szövődményeként kialakult pl. veseelégtelenség, ettől független krónikus vastagbélgyulladás (tumor) vagy parazitás megbetegedés, de még szóba jöhet más probléma is...
Kedves Edit, nem írja, hogy belföldön maradnak vagy külföldre mennek. Nem mindegy. A kiskutya szempontjából sem, hogy rövid vagy hosszú táv / sok megállás / itatás / pisi-kaka szünet / rosszulét - hányáscsillapítás. Illetve ha külföld, akkor bizony rendelkeznie kell a kötelező oltásokkal. Az Európai Unió tagországaiba utazó kutyáknak rendelkezniük kell egyedi megjelöléssel (chip vagy tetoválás) és állatútlevéllel. Ennek kiállítását és regisztrációját is az állatorvostól kell kérnünk. Az okmányt nem helyettesítheti más, még az oltási könyv sem.