5586. A koronavírus miatt örökbefogadókat keres a Szegedi Vadaspark
Több állatkert is bajba került amiatt, mert a koronavírus miatt nem fogadhat látogatókat. Szegeden örökbefogadókat keresnek, akik támogatják az állatkertet.
Több állatkert is bajba került amiatt, mert a koronavírus miatt nem fogadhat látogatókat. Szegeden örökbefogadókat keresnek, akik támogatják az állatkertet.
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Online közvetített fókashow kaliforniai oroszlánfókákkal a koronavírus-járvány miatt látogatókat nem fogadó Nyíregyházi Állatparkban.
Nem lehet tudni hogyan került egy őzbak a nyolcadik kerületi Kálvária tér forgalmas útszakaszához.
A kutyádnál hűségesebb, kitartóbb és jókedvűbb edzőpartnert nehéz elképzelni. Ha ezt a néhány szabályt szem előtt tartod, garantált a közös, önfeledt és nem mellesleg egészséges időtöltés.
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.