5596. Mától több vidéki állatkert is újra kinyithat
Több vidéki állatkert is újra megnyitott a látogatók előtt, de mindenhol bevezettek járvágyügyi szabályokat. Mire kell figyelni, ha állatkertbe mész?
Több vidéki állatkert is újra megnyitott a látogatók előtt, de mindenhol bevezettek járvágyügyi szabályokat. Mire kell figyelni, ha állatkertbe mész?
Érdemes elővigyázatosnak lenni a vaddisznókkal a tavaszi ellési időszakában, mivel a kocák ilyenkor készek meglehetősen harciasan védelmezni kicsinyeiket a vélt vagy valós fenyegetésekkel szemben hívta fel a figyelmet a kaposvári székhelyű Sefag Erdészeti és Faipari Zrt.
Egy lámákból kinyert speciális ellenanyag segítheti a koronavírus-járvány elleni harcot - állapították meg amerikai és belga kutatók.
Az állatok gyógyszerellátásának könnyebb biztosítása érdekében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a veszélyhelyzet alatt engedélyezi az állatorvosoknak, hogy a vényeket elektronikus úton küldjék meg az állattartóknak, a felírt készítmény kiváltásához pedig elég, ha a gazda a patikában az e-mailben vagy más elektronikus módon kapott receptet bemutatja.
Egy kutyanyakat utánzó modellen nyomásmérővel mérték meg, mekkora nyomást fejt ki a nyakörv és az automata póráz, ha meghúzzák a szárat. Számos nyakörvtípus veszélyességét tesztelte a Notthinghami Trent Egyetem kutatócsoportja
Kedves Gazdi! több hibát is elkövetett, a macska ugyan ivarérett lesz 8 hónaposan, DE Legkorábban akkor tenyészérett, amikor már lezajlott néhány ivarzási ciklusa!! Tehát nem azonnal, az első ivarzásnál!! Cukros tej??? a legnagyobb hibák egyike!! cukros, és/vagy vízzel hígított tehéntejjel (ún. feles tejjel) való itatás, ami több ok miatt is kifogásolható. Először is, a tehéntej alapból nem jó a macskának a tejcukor miatt, arról nem is beszélve, hogy kristálycukornak semmi keresnivalója nincs egy macska életében. Macska tejitatás >> Ajánlott az állatorvos mielőbbi felkeresése, elvesztheti a cicákat...
A kiváltó ok lehet a szeparációs stressz (egyedüllét) vagy a területbirtoklás.Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb.) Ha mégis besikerült, amilyen gyorsan csak lehet, takarítsuk fel a vizeletet enzimatikus szagsemlegesítő anyaggal. UV fényben könnyen észrevehető a vizeletfolt. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni. Az ivartalanítás 90%-ban segít a jelölő vizelés megszüntetésében. Az ivartalanításig pedig, a feromon tartalmú spray (Feliway) nyugtatóan hat a macskákra, segít megakadályozni, hogy a macska bizonyos helyeket megjelöljön. Ennek az anyagnak az üzenete „béke és szeretet” ellenben a jelölő vizelés „tűnj innen” üzenetével.
Kedves Gazdi! Kevés az információ: mennyi idős a cica, milyen az egészségi állapota, kinti/benti, ivartalanított, a tisztálkodás során lenyelt macskaszőrt rendszeresen kihányja-e, mit eszik stb? Ezeket egyszerűbb lenne a kezelő állatorvossal megbeszélni. Üdv Viola
Kedves Gazdi! Megteheti, hogy kipróbálja az említett homeopátiás szereket, melyeket már több patikában is be tud szerezni. Pl.: Gazdagréti Gyógyszertár. Ha ez nem segítene, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni kedvence számára a legmegfelelőbb szer(eke)t. Egyébként is, ha még nem használt ilyen készítményeket, ajánlatosabb lenne szakember segítségét kérnie. Az egyedi terápia összeállításához fontos ismerni a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Azt javasolom keresse fel korábban a kollegát, ne várjon jövő hétig. Nehéz így a billentyűzet mögül megítélni mitől lehetett, legalább egy fotót kellene róla látni... Szerintem nem kell aggódni, meg fog oldódni a probléma.