5621. Kutya támadt egy nőre és két gyerekre Csepelen
A rendőrség közlése szerint egy pitbull támadta meg a nőt és két gyermekét. A kutya a rnedőrökre is rátámadt, így rálőttek. A kutya elszaladt, azóta is keresik.
A rendőrség közlése szerint egy pitbull támadta meg a nőt és két gyermekét. A kutya a rnedőrökre is rátámadt, így rálőttek. A kutya elszaladt, azóta is keresik.
Mosómedve ötös ikrek születtek a debreceni állatkertben, a március 31-én napvilágot látott bocsokat csütörtökön mutatta be az állatkert igazgatója.
Elhunyt Szaturn, a legkevesebb 84 éves mississippi alligátor, amely 1943-ban Berlinben megszökött a fogságból egy szövetséges bombázás után, majd Moszkvában töltötte el matuzsálemi hosszúságú életének nagy részét - közölte a hétvégén az orosz főváros állatkertje.
Bár a cannes-i filmfesztivál a koronavírus-járvány miatt bizonytalan lett, egy kutyasztár mégis jól járt: A némafilmesben szereplő Uggie megkapta a jubileumi díjat. Sajnos Uggie időközben elhunyt, így a díjat gazdája vette át.
A 63-as járat sofőrje kiállt a forgalomból, hogy megmentse az elütött róka életét. Az Állatmentő Sereg vette gondozásába, az orvosok még küzdenek életéért.
Kedves Gazdi! Csak akkor érdemes kutyát tartani, ha felelősségteljes gazdi szeretne lennni. Beoltatja, bolhátlanítja, féregteleníti, ivartalaníttatja és gondosan neveli... Ha ezeket inkább megúszná, akkor inkább ne vállaljon kutyust.
Igen, - amennyiben a tartási körülmények és a külső ingerkörnyezet nem változtak, - feltehetően a kandúr kora és/vagy az ivari hormonműködés korral járó változása lehet a tünetek mögött.
Kedves gazdi, Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Ha tényleg ez a helyzet, akkor másik állatorvosnak is meg kellene mutatni. Javasolnék vérlabor, bélsár és ultrahangos vizsgálatot. Lehet a cukorbetegség szövődményeként kialakult pl. veseelégtelenség, ettől független krónikus vastagbélgyulladás (tumor) vagy parazitás megbetegedés, de még szóba jöhet más probléma is...
Kedves Edit, nem írja, hogy belföldön maradnak vagy külföldre mennek. Nem mindegy. A kiskutya szempontjából sem, hogy rövid vagy hosszú táv / sok megállás / itatás / pisi-kaka szünet / rosszulét - hányáscsillapítás. Illetve ha külföld, akkor bizony rendelkeznie kell a kötelező oltásokkal. Az Európai Unió tagországaiba utazó kutyáknak rendelkezniük kell egyedi megjelöléssel (chip vagy tetoválás) és állatútlevéllel. Ennek kiállítását és regisztrációját is az állatorvostól kell kérnünk. Az okmányt nem helyettesítheti más, még az oltási könyv sem.