5626. A kutyáját uszította a rendőrökre az ittas férfi
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a szabolcsi férfit, aki rátámadt kutyájával a rendőrökre. A rendőrök végül gázsprayvel lefújták a kutyát.
Sokszor merül fel a kérdés miért drágábbak a törzskönyvezett kutyák? Vajon mit tartalmaz a törzskönyv és mire jó? Mi összegyűjtöttük a válaszokat!
A vadaspark zergéi februárban érkeztek a kassai és az innsbrucki állatkertekből, a gida május 19-én jött világra.
Megemelték a napi látogatószám maximumát a Fővárosi Állat- és Növénykertben: egy napra már négyezer fő részére lehet jegyet váltani.
Egy pár éppen kutyát sétáltatott Szentendrén, amikor a vaddisznó felbukkant. A kutya elkergette a hatalmas állatot, de súlyosan megsérült.
Mit egyen a kiskutya? Junior tápot, tejtermékeket (pl. túró), esetleg vitamin is jöhet.
A leírtak alapján az asztmát nem tartom valószínűnek,egy jó kis torokgyulladást annál inkább.A fuldoklás szerű levegővétel a torokváladék megszaporodása miatt alakulhat ki.Annyira nem súlyos betegség ami azonnali ellátást igényel,ha holnap látja az orvos akkor is meg fog gyógyulni.
Kérdés, hogy a maradandó fogai kinőttek-e, és utána hullottak ki, vagy csak a tejfog esett ki, és nem nőtt maradandó fog utána. Állatorvosa segít majd megállapítani, hogy a kettő közül melyik történt.
Amit leírtak, az alapján azt lehet feltételezni, hogy a kutyájuk pár másodpercre olyan állapotba került, amikor gyakorlatilag összeomlott minen életfunkciója. Nagy szerencse, hogy magától újraindultak. A jelenség oka vélhetően a hirtelem terhelés volt, amit nem bírt ki a keringése és a légzése. Innentől kezdve azonban már semmi érdemlegeset nem lehet vizsgálatok nélkül mondnai, mert bármi csak találgatás lenne. A nagyon alapos kivizsgálása természetesen indokolt, addig pedig kíméljék őt.
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. Ha hosszabb ideig sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni. Nyugodt, kiegyensúlyozott bánásmóddal madarunk könnyen szelídíthető. Ez türelmet és sok figyelmet igényel. Kezdetben kalitkája mellett beszéljünk hozzá türelmesen. Ha a kezünkben tartott eleségért már odajön, elértük az első eredményt. A következő lépés:kezünket behelyezzük a kalitkába úgy, hogy elég mozgásteret hagyjunk az állatnak. Kalitkán belül etessük kézzel, szoktassuk hozzá kezünkhöz, ültessük ujjainkra. Ha elérkezettnek látjuk az időt a röptetéshez, húzzuk be a függönyöket, hogy ne repüljön az ablaknak. Legcélszerűbb, ha az ujjunkon ülő madarat óvatosan mi emeljük ki a kalitkából. Mindig óvakodjunk a hirtelen, ijesztő mozdulatoktól és az állat megszorításától!